SPIN

W „Czwórce” chcą walczyć o dyrektora

Beata Głozak środa, 26 czerwca 2019, 09:02 Siedlce

Część rodziców i nauczycieli nie zgadza się z wynikiem konkursu na dyrektora SP nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach. Przemysław Anusiewicz, który pełni tę funkcję przez 10 lat nie został ponownie wybrany.

Przemysław Anusiewicz tof. arch.

Grupa rodziców i nauczycieli nie zgadza się z takim rozstrzygnięciem. Zaczęto zbierać podpisy pod apelem ws. powierzenia stanowiska Anusiewiczowi.

O fotel dyrektora ubiegały się dwie osoby, ale kandydaturę jednej z nich odrzucono ze względów formalnych. Pozostał dotychczasowy dyrektor.

Nieoficjalnie (głosowanie jest tajne), za Przemysławem Anusiewiczem mieli zagłosować przedstawiciele rodziców, nauczycieli i ZNP (w sumie 5 głosów), od głosu wstrzymali się przedstawiciele UM i Kuratorium Oświaty (6 głosów).

– Nie możemy patrzeć na to, co się stało. Chcemy coś zrobić – mówi jedna z nauczycielek. – Naszym zdaniem, takie działanie to ze strony urzędu kara za nieprzeniesienie klasy 3 do „Dwójki”.

Z kolei, według osób niezadowolonych z wyniku, ze strony kuratorium to zemsta za strajk nauczycieli.

– Postanowiliśmy zbierać listę poparcia. To, jak zmieniła się szkoła w ciągu 10 lat to jego zasługa. To jak go potraktowano jest według nas niesprawiedliwe – mówi nauczycielka.

Na profilu społecznościowym SP nr 4 pojawił się także apel:

W związku z niepomyślnym rozstrzygnięciem konkursu na Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach zwracamy się do wszystkich Przyjaciół naszej szkoły o złożenie podpisów poparcia w piśmie skierowanym do Prezydenta Miasta Siedlce, dotyczącym powierzenia stanowiska jedynemu startującemu w konkursie kandydatowi – Panu Przemysławowi Anusiewiczowi. Podpisy można składać w dniu 26 czerwca (środa) w godz. 7.00 – 12.00 w sekretariacie szkoły.

Emocjonalny wpis w tej sprawie (chociaż nie pojawiły się w nim żadne nazwiska) na portalu społecznościowym umieścił radny siedlecki Mariusz Dobijański.

(…) Ci, którzy z nim współpracowali tj. rodzice i nauczyciele stoją za nim murem. Ci, którzy grają w swoje małe gierki, pałają zawiścią, małostkowi i żałośni nie potrafili wznieść się ponad poziom mizerii. Mam jednak nadzieję, że najbardziej podłe czują się tchórze, którzy się zwyczajnie sprzedali. Koło fortuny się kręci. Wolno, ale nieubłaganie. (pisownia oryginalna)

Przemysław Anusiewicz jako dyrektor „Czwórki” był m.in. pomysłodawcą „Dyktanda Siedleckiego”.

8 komentarzy

 1. ztejsamejstrony dodano 2 lata temu

  Nikt nie urodził się dyrektorem. Dla jednych dobry dla innych najgorszy. 10 lat wystarczy.

 2. I co na to prezydent? dodano 2 lata temu

  Powie, że komisja działała "niezależnie" od niego – tak jak w wyborach szefa Agencji Rozwoju Miasta. Coraz bardziej zaczynam wątpić, czy tę kadencję uda się zakończyć w pełnym wymiarze…

 3. Pola dodano 2 lata temu

  Będzie jak w ósemce…. Sami swoi.😂 Bez względu na kompetencje.

 4. Rafałek Wielki dodano 2 lata temu

  czy 10 lat wystarczy możliwe. ale działania proceduralne na konkursie wskazują że chcą się go pozbyć na siłę.

  • Funkcjonariusz dodano 2 lata temu

   Dokładnie tak to wygląda

 5. Rodzic dodano 2 lata temu

  Od rana w SP4 tabuny rodziców, w wywiadzie tylko kilkoro przedstawicieli bo inaczej się nie dało ale caluteńka rada pedagogiczna na korytarzu mimo przerwy wakacyjnej… Czy jeszcze istnieje szkoła, w której jest taka przyjazna atmosfera? Czy nie można docenić tej walki? Panie Prezydencie, to MY głosowaliśmy za Panem w wyborach? Trochę empatii.

 6. rodzic dodano 2 lata temu

  popieram apel radnego Dobijańskiego

 7. ewa dodano 2 lata temu

  cł rada pedagogiczna??. haha, to koło wzajemnej adoracji pod przewodnictwem Vice dyra, na pamiec mozge nazwiska wymienic, klan i sitwa, co mądrzejsi mają to w nosie lub juz uciekli z tej szkoły.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?