SPIN

Radni nie zgodzili się na podwyższenie opłat w żłobku miejskim. Są jednymi z najniższych w regionie

redakcja czwartek, 27 czerwca 2019, 12:12 Aktualnie, Siedlce

Siedleccy radni głosami 9 „za”, 12 „przeciw” i 2 „wstrzymującymi” nie zgodzili się na podwyższenie opłat w jedynym żłobku miejskim w Siedlcach. To w tej chwili jedne z najniższych opłat w dawnym województwie siedleckim.

W tej chwili miesięczna opłata wynosi 160 złotych oraz 140 złotych za wyżywienie. Po zmianie miałoby to być odpowiednio 225 zł oraz 170 zł.

Radny Robert Gryczka zastanawiał się czy rodzice o tym wiedzą.

Naczelnik wydziału polityki społecznej Leszek Borkowski podkreślał, że opłaty w siedleckim żłobku nawet jeśli wzrosną będą jednymi z niższych w regionie. Dodatkowo ponad 40 procent rodziców korzysta z 25 procentowych ulg (w przypadku pobierania zasiłku, wielodzietności, niepełnosprawność, samotne wychowanie

Komentarze (1)

  1. aag dodano 2 lata temu

    A czy podwyższą że nująco niskie pensje przeciążonym paniom. W efekcie 500+ mamy przepełnione żłobki gdzie norma to max 12 maluchów w grupie na jedną wykwalifikowaną jak pielęgniarka opiekunkę. Przy czym z uwagi na wygodę rodziców i czas pracy od 6.30 do 18.oo wino być ich 1,5 etatu na grupę. Te zaharowujące się kobiety zarabiają najniższą krajową. Skończcie z tą OBŁUDĄ. A czy radni zaradni wiedzą co jedzą dzieci za dietę 3 krotnie niższą od więziennej? Może spróbują te dietetyczne przeciery takie same przez cały rok. Ekonomii nie oszukasz… dzieci tak… bo wyborcze pkt. zdobyte…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?