SPIN

Nowe twarze w Pogoni

Aneta Borkowska środa, 24 lipca 2019, 06:25 Sport

Siedlecka Pogoń kompletuje skład przed rundą jesienną. W ostatnim czasie klub zakontraktował trzech zawodników. W barwach biało-niebieskich wystąpią: Norbert Wojtuszek, Mateusz Kluzek oraz Mateusz Bochnak.

Norbert Wojtuszek – 17-letni pomocnik ostatnio występował w drużynie juniorów Cracovii. Wcześniej grał w innych krakowskich klubach – Progresie i Krakusie. Młodzieżowiec będzie grał w Pogoni z numerem 15.

Mateusz Kluzek – 22-letni pomocnik przeszedł do biało-niebieskich z III-ligowej Ślęzy Wrocław. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w MKS Oława. Później trafił do Ślęzy Wrocław, gdzie występował przez cztery lata. W tym czasie rozegrał 114 spotkań, w których zdobył 27 bramek. Latem cieszył się z reprezentacją Dolnośląskiego ZPN z wygranej w Pucharze Regionów. Będzie grał z numerem 17.

Oskar Repka – 20-letni obrońca podpisał z Pogonią dwuletni kontrakt. Jest wychowankiem Zawiszy Bydgoszcz. Piłkarskiego rzemiosła uczył się również w niemieckim Karlsruher SC. Aktualnie jest zawodnikiem Arki Gdynia, lecz poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w I-ligowym Chrobrym Głogów. Zagrał w 17 meczach i zdobył dwie bramki. Repka to także młodzieżowy reprezentant Polski. W kwietniu br. trener kadry U-20 Jacek Magiera powołał obrońcę do szerokiej kadry na mistrzostwa świata, które odbyły się w Polsce. W Pogoni będzie grał z numerem 55.

Do klubu wraca także wychowanek Pogoni Dominik Barciak z wypożyczenia z Orląt Radzyń Podlaski.

źródło: MKP Pogoń Siedlce / fot. arch

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?