SPIN

Park „Aleksandria” przejdzie zmiany

Aneta Borkowska wtorek, 27 sierpnia 2019, 13:21 Siedlce

Park „Aleksandria” nabierze nowego blasku. Miasto ogłosiło przetarg na pierwszy etap rewitalizacji obiektu. Prace powinny potrwać do konica listopada.

– To jest realizacja części alejki okalającej park wzdłuż ogrodzenia, od wejścia przy uniwersytecie wzdłuż ulicy Konarskiego do ronda, następnie wzdłuż ulicy Prusa aż do wejścia przy Wiszniewskiego – mówi Anna Więckiewicz z siedleckiego ratusza. – Zdecydowaliśmy się na zrobienie zmian jeżeli chodzi o nawierzchnię alejki. Wcześniej była planowana z kamienia łupanego i szutrowa. Zdecydowaliśmy się na zmianę na asfaltową – dodaje.

Jak dodaje naczelnik wydziału programów rozwojowych stało się tak na prośbę mieszkańców.

– Były liczne głosy, że wiele osób w parku uprawia sporty. Szerokość tej alejki pozwala na podział ze względu na funkcję, czyli będzie część wydzielona dla ruchu pieszego i cześć dla rowerzystów, rolkarzy itd

Przetarg na wykonanie alei ma być rozstrzygnięty 30 sierpnia. Dodatkowo w ramach budżetu obywatelskiego zaplanowano wymianę oświetlenia.

W urzędzie miasta w Siedlcach od lat leży projekt całkowitej rewitalizacji parku za kilkanaście milionów złotych. Warunkiem inwestycji było zdobycie dofinansowania. To nie udało się przez niemal dekadę dlatego teraz postanowiono działać etapami.

7 komentarzy

 1. Ric dodano 4 lata temu

  Asfalt? Koszt bardzo duży Efekt jak sprzed lat 90 Ktoś tęskni…

 2. Ewa dodano 4 lata temu

  Bardzo dobrze, byłam na imprezie w parku w niedziele i było klimatycznie aby częściej tam się tak działo.

 3. wert dodano 4 lata temu

  Powinni przywrócić dawny blask parkowi, a nie wylewać alejkę asfaltem. Czy była wylana asfaltem za księżnej Ogińskiej? To jakieś prymitywne myślenie.
  Poza tym nawierzchnia asfaltowa będzie niszczona przez korzenie drzew, szybko pojawią się nierówności. To będą wyrzucone pieniądze. No i upadek na asfalt przy jeździe na rolkach jest bardziej bolesny niż na ścieżce szutrowej. Chłopi nami rządzą. Po wyasfaltowaniu alejek zaczną wieszać sztachety na ogrodzeniu. Żenada i wstyd.
  Co na ten pomysł konserwator zabytków?

  • Ona dodano 4 lata temu

   Widać, co zostało po asfalcie! Ludzie, myślcie głową!

 4. Igor dodano 4 lata temu

  Jak wyżej, skąd pomysł na asfalt ??

 5. Mm dodano 4 lata temu

  Wszyscy fachowcy i specjaliści…Asfalt to najlepsza opcja dla rolkarzy, rowerzystow a także pieszych. Trwałość asfaltu jest bardzo duża gdy jest prawidłowo położony. Wg mnie super pomysł! 🙂

 6. gLb dodano 4 lata temu

  Skoro chcecie kochani malkontenci kocie łby jak za ogińskiej, to tak samo idac za wzorem innych miast rewitalizujacych zabytki, proponuje wykosic drzewa i posadzic je od nowa – w koncu te drzewa nie byly takie duze i stare za czasow ksieznej Oginskiej. Trzeba tez zburzyc spory kawalek miasta, bo park byl przeciez duzo wiekszy. I jakie oświetlenie elektryczne, przeciez za księżnej jeszcze tego nie bylo. Musi byc nafta i latarnik codziennie rozpalajacy i gaszacy wszystkie lampy. I zakaz jazdy na rolkach – tylko bryczka i koniki, fraczek i melonik 😉

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?