SPIN

Trwa sesja miasta. Maciej Nowak włącza film

Beata Głozak czwartek, 26 września 2019, 13:31 Siedlce

Czy punkt widzenia prezydenta zależy od punktu siedzenia? – Nigdy nie stosuję takiej zasady. W tym przypadku reaguję na to co zastałem – powiedział Andrzej Sitnik.

Trwa sesja miejska. Rozpoczęła się dyskusja nt. budżetu na ten rok. W projekcie uchwały jest punkt dotyczący pozyskania dywidendy ze spółek miejskich – to 15 mln złotych. Radny Maciej Nowak przedstawia film ze spotkania Andrzeja Sitnika z mieszkańcami (przed wyborami). Andrzej Sitnik krytykował wtedy takie działania.

Tłumaczył wtedy, że spółki miejskie powinny pełnić funkcję służebną wobec mieszkańców miasta.

3 komentarze

 1. obserwator II dodano 2 lata temu

  Czasami się zastanawiam kto tak naprawdę rządzi miastem?Jeśli to jest Prezydent to on powinien być rozliczany przez mieszkańców po swojej kadencji pełnej lub skróconej.Jeśli miastem rządzą Radni i oni opiniują wszystkie ustalenia to po co jest Prezydent,czy tylko po to aby klepnąć czyli zatwierdzić plany Rady Miasta a tym samym podłożyć się tzw.opozycji.Może warto się zastanowić nad zmianą przepisów o zarządzaniu miastami nie tylko naszym ale również w skali kraju.

 2. err dodano 2 lata temu

  Ciekawe czyj to pomysl z ta dywidenda ratowanie budzetu miasta kosztem pracownikow miejskich spolek.
  Wypracowany zysk powiniem byc przeznaczony dla nich na podniesienie wynagrodzen a miasto niech sobie radzi w inny sposob najlatwiej to zrobic.kosztem ludzi.

 3. j dodano 2 lata temu

  err nie masz zielonego pojęcia ,spółki to miasto i ludzie i na odwrót ,do szkoły pisowski aparatczyku. amen

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?