SPIN

„Czarnobyl” – spotkanie z Maćkiem Nabrdalikiem

Aneta Borkowska środa, 9 października 2019, 13:50 Społeczeństwo

„Czarnobyl” pod takim hasłem odbędzie się w Siedlcach spotkanie podróżnicze ramach cyklu VITOexTrEAM. Gościem będzie Maciek Nabrdalik.

Opowiem o tych podróżach, które składają się na moją książkę „Homesick”. Jest to książka o socjologicznych konsekwencjach katastrofy w Czarnobylu. Wszyscy bohaterowie tej książki, także ci, którym udało się wrócić, spotykają się w tęsknocie za tym, co bezpowrotnie stracili. Za domem. Tytuł książki, „Homesick”, to bardzo “pojemne” angielskie słowo. “Homesick” oznacza tęsknotę za domem, ale mieści też dwa inne słowa: Home – dom i Sick – chory. Ludzie, którzy wyjechali, tęsknią za utraconym domem. Ci, którzy mieszkają w zamkniętej strefie, mieszkają na ziemi skażonej, w “chorych” domach.

Maciek Nabrdalik – polski fotoreporter, członek prestiżowej amerykańskiej agencji VII Photo, laureat polskich i międzynarodowych konkursów fotografii prasowej, w tym World Press Photo (2014), Pictures of the Year International (2013, 2011), National Press Photographers Association The Best of Photojournalism (2012, 2011, 2010). Autor Zdjęcia Roku Grand Press Photo 2007, laureat nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego. Juror konkursów Grand Press Photo, National Geographic, Planete DOC Film Festival. Jego zdjęcia były prezentowane na wystawach w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Francji, Włoszech, Niemczech, Czechach, Grecji, Polsce.

Spotkanie 23 października w auli Instytutu Biologii UPH przy ul. Prusa 12 w Siedlcach o godzinie 18. Wstęp wolny.

źródło: VITOexTrEAM

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?