SPIN

O co chodzi z tym „Biuletynem”? Radni zbulwersowani materiałem urzędu

redakcja czwartek, 31 października 2019, 10:13 Aktualnie, Siedlce

Podczas trwającej sesji miejskiej radni opozycji zainteresowali się wydanym w lipcu przez ratusz „Biuletynem Siedleckim”

Radny Robert Chojecki zażądał od urzędników informacji o kosztach jakie poniósł ratusz, o tym kto wydawał i kto dystrybuował materiał. Porównał go do materiału wyborczego kandydata na prezydenta Andrzeja Sitnika. – Z reguły w takich przypadkach prosi się o znalezienie pięciu podobieństw, patrząc na te zdjęcia proszę o znalezienie pięciu różnic – zakończył swoje wystąpienie.

Radny Mariusz Dobijański odniósł się do wydarzeń sprzed kilkunastu miesięcy kiedy (przed wyborami do sejmiku mazowieckiego) podobny w konstrukcji biuletyn wydał ówczesny prezydent Siedlec Wojciech Kudelski. – Wtedy razem ze mną krytykował pan takie działanie. Cóż się zmieniło w ciągu tych kilkunastu miesięcy? – pytał radny.

Radny Maciej Nowak zwrócił uwagę na to, że dane zawarte w nim nie są sprecyzowane, bo część inwestycji będzie opłacana w przyszłym roku. Skrytykował też fakt, że w tym roku samorząd pozyskał mało środków zewnętrznych, podczas gdy w gminie Zbuczyn, Wiśniew i Skórzec kwoty idą w milionach.

Prezydent Siedlec poprosił o przerwę w obradach, aby mógł odpowiedzieć na pytania. Po przerwie odpowiedzi udzielali konkretni naczelnicy.

Odpowiedzi:

 • Biuletyn wydrukowano w ilości 5 000 egzemplarzy
 • koszt egzemplarza to 1,06 zł brutto

Andrzej Sitnik przypomniał też, że w ubiegłym roku na materiały w lokalnej telewizji i radiu gabinet prezydenta wydał ponad 150 tysięcy złotych.

5 komentarzy

 1. Tak obiektywnie dodano 2 lata temu

  To pan radny chojecki może poprosić, a nie ŻĄDAĆ.

 2. Jan dodano 2 lata temu

  Radni-bezradni niech się biją w własne piersi ,kwiczą bo nie mogą bawić się publiczną kasą .

 3. Ja dodano 2 lata temu

  Wart Pac pałaca, a pałac Paca. Tak kiedyś mówiono. I tak teraz jest. Jeden i drugi dobry.

 4. oni dodano 2 lata temu

  Oni nie bardzo wiedza na czym polega kontrolna funkcja rady.

 5. SIEDLCZANKA dodano 2 lata temu

  Radni powinni obawiać się o siebie bo tak niedojrzała oportunistyczna postawa jaką prezentuja może być przyczyną pożegnania się przez nich z polityką. Siedlczanie widzą blokowanie działań

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?