SPIN

Niemy protest „Matki kontra ZUS”

Aneta Borkowska środa, 8 stycznia 2020, 12:38 Siedlce

W Siedlcach tak jak w całym kraju odbywa się dziś (8 stycznia) „niemy protest przeciwko praktykom ZUS wobec kobiet” organizowany przez Ruch Społeczny Kobiety na DG.

Protest polega na wywieszeniu banerów przed siedzibami oddziałów ZUSu w całej Polsce. W Siedlcach na banerze widnieje m.in. napis: „PiS nakazuje ZUS Matki prześladuje” , czy „Składki ZUS ochoczo pobiera, Zasiłki matkom bezpodstawnie odbiera”.

Tym sposobem kobiety protestują wobec wzmożonych kontroli i bezpodstawnego odbierania zasiłków macierzyńskich. Urzędnicy tłumaczą takie działania tym, że wśród kobiet prowadzących działalność są takie, które założyły fikcyjny biznes lub zatrudniły się na na krótki okres, opłacają najwyższe składki, aby później pobierać wysokie świadczenia.

Komentarze (1)

  1. mieszkanka dodano 4 lata temu

    Niestety przez cwaniaków cierpią uczciwi. Gdyby niektóre z kobiet nie robiły przekrętów to by tego nie było. Po jednej i po drugiej stronie jest dużo do zarzucenia. Sama znam kilka pań, które jeszcze przed zajściem w ciąże mówiły, że jak tylko zajdą to od razu zwolnienie będzie. Co prawda one na etatach, ale oszustwo to oszustwo. Ciąża nie zawsze pozwala pracować, ale jak się oszukuje to i ZUS zaczyna szukać. I niestety, ale ucierpią też niewinni, bo jakiś nadgorliwy urzędnik tak się przyczepi.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?