SPIN

Mali inżynierowie w SP nr 1

Aneta Borkowska czwartek, 23 stycznia 2020, 13:44 Społeczeństwo

Klasa 2 ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siedlcach uczestniczy w ogólnopolskim projekcie Fundacji Uniwersytet Dzieci: Mali inżynierowie (Technika).

W ramach realizacji projektu uczniowie biorą udział w 8 kreatywnych lekcjach, podczas których rozwijają umiejętności praktyczno-techniczne. Pod okiem nauczyciela zdobywają praktyczną wiedzę, która przyda się im w dorosłym życiu.

Uczniowie klasy 2 zrealizowali już 3 scenariusze lekcji w ramach projektu. Podczas dwóch pierwszych zajęć dowiedzieli się, jak odpowiednio trenować swoje myślenie i wspólnie zapracować na sukces, działając w grupie. Dzieci szukały także odpowiedzi na pytanie: Dlaczego żarówka świeci? W trakcie lekcji uczniowie wykonywali różne doświadczenia. Przy pomocy nauczyciela budowali obwód elektryczny, który sprawi, że żarówka się zaświeci. Lekcja rozbudziła w dzieciach fascynację zjawiskami fizycznymi. 

Przed małymi inżynierami ze Szkoły Podstawowej nr 1 kolejne naukowe przygody i realizacja nowych scenariuszy lekcji w ramach projektu. Będą szukać odpowiedzi na pytania m.in. Dlaczego samolot lata? Dlaczego statek pływa? czy Jak zaprojektować trasę rowerową? Życzymy wielu naukowych odkryć!

Monika Morusiewicz, Fundacja Uniwersytet Dzieci

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?