SPIN

Problemy Pogoni. Radni chcą, aby miasto dofinansowało klub

Aneta Borkowska czwartek, 6 lutego 2020, 16:02 Siedlce

W siedleckim urzędzie trwa zwołana w trybie nadzwyczajnym, komisja sportu w całości poświęcona sytuacji w drugoligowej Pogoni Siedlce.

Do radnych dotarły informacje, że sytuacja w klubie jest krytyczna jest i możliwości wycofania z rozgrywek.

Pogoń aktualnie przygotowuje się do rundy wiosennej. Jak mówi prezes Andrzej Materski klub mimo trudnej sytuacji finansowej stara się, by wszystko działało.

– Znaleźliśmy się w trudnej sytuacji, 7 piłkarzy zostało zawieszonych, toczą się postępowania w POLADZIE i prokuraturze – tłumaczy. – Dostaliśmy z miasta kwotę około milion 300 tysięcy, a kwota którą w założeniu mieliśmy otrzymać ponad 2 miliony. Na tej podstawie budowaliśmy budżet, który wynosi około 4 miliony za ubiegły rok – dodaje.

Pogoni brakuje do zbilansowania około 2 milionów 700 tysięcy. Klub starał się je pozyskać poprzez sponsorów czy ewentualnie poprzez przejecie klubu przez inwestora.

– W ostatnim czasie pojawiło się dwóch takich inwestorów, a ostatnio kolejny Sławomir Kielbus ze Stanów Zjednoczonych – mówi Materski. – Zadeklarował, że od 1 lipca przejmie Pogoń Siedlce, wstępnie oczywiście. Na tej podstawie liczyliśmy, że dotrwamy do czerwca, mamy decyzję zarządu, która pozwala na przekazania klubu do spółki, która by się utworzyła – dodaje.

Inwestor opierał swoje wejście do klubu na kwotę 2 mln.

– Był zainteresowany, miał już przyjeżdżać do Siedlec, gdzie miało odbyć się spotkanie, na którym został by podpisany list intencyjny, który pozwalałaby przejąć klub od lipca – mówi prezes klubu. – Sytuacja się zmieniła kiedy dowiedział się, że te wkład będzie mniejszy. Podziękował i przestał się interesować Pogonią – dodaje.

W tej chwili Pogoń ma zaległości w ZUSie na 740 tysięcy złotych.

– Jest to dług z kilku lat wraz z odsetkami – mówi Materski. – Jest on rozłożony na 8 lat, płacimy po 7 tysięcy miesięcznie.

Ostatecznie radni z komisji sportu będą wnioskować o dodatkowe pieniądze dla drugoligowej Pogoni. Przynajmniej 800 tysięcy złotych.

9 komentarzy

 1. zyx dodano 2 lata temu

  Więc to nie jest dług za ostatni rok, tylko obecna władza musi go spłacać tylko w imię czego?

 2. king dodano 2 lata temu

  ani q…a grosza z miasta!!!

 3. DOŚĆ dodano 2 lata temu

  Koniec z finansowaniem kopaczy na kroplówce przez Miasto.. Materski – nie potrafił odpowiedzieć na żadne pytanie. Kluczenie i niestrawne ogólniki. A radni Chojecki, Dobijański, Nowak tak broniący sprawy, niech finansują taki klub z własnych a nie siedleckich podatników pieniędzy.

 4. dk dodano 2 lata temu

  Dokładnie tak, jak piszą poprzednicy. Dość marnowania społecznych (samorządowych) pieniędzy na utrzymanie marnej jakości kopaczy piłki, których ogląda może 500 osób.

 5. Obserwator II. dodano 2 lata temu

  Popieram poprzedników ponieważ miasta Siedlce nie było stać na porządną drużynę.Za czasów byłego już włodarza miasta nikt chyba nie kontrolował tego towarzystwa kopaczy,które miało się dobrze i pieniążki płynęły od sponsorów i z kasy miasta.Po przegranych wyborach w naszym mieście wyszło szydło z worka,pokazało się zadłużenie o którym mieszkańcy nie mieli pojęcia a część tej ekipy zasiada dzisiaj we władzach miasta jako radni,którzy jak myślę przyklaskiwali byłemu włodarzowi pozostając przy miejskim korytku bez względu co będzie dalej a jak jest dalej to widać jak rządzili.W dawnych latach był żużel była drużyna hokejowa i była piłka nożna i jakoś to działało i nie na najgorszym poziomie ale póżniej to już tylko coraz gorzej gdzie zwykli kopacze zarabiali kwoty nie adekwatne do poziomu swoich umiejętności a pozostały jeszcze premie o których jest chyba cicho bo nikt nie lubi się chwalić.

 6. olo dodano 2 lata temu

  radni chyba żartują – jak chcą to niech ze swoich diet i innych gftów finansują ten syf

 7. Zenek dodano 2 lata temu

  A największym problemem jest brak dostępu do VIP roomu i konieczność picia kawy przy toaletach 🙂

 8. koniecznie.. dodano 2 lata temu

  koniecznie przygotujcie salon VIP la pokrzywdzonego Chojeckiego.

 9. klusek dodano 2 lata temu

  @dk…. piszesz brednie. Frekwencja na meczach Pogoni od lat jest jedną z najlepszych w I i II lidze i przewyższa podaną przez Ciebie liczbe ponad 2 razy. Podkreślam …ŚREDNIA. przeważnie w ostatniej rundzie wynosiła ok 1200 widzów. Zanim coś napiszesz to poznaj fakty

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?