SPIN

Prezydent proponuje nowego kandydata na dyrektora „Czwórki”. Czy to koniec konfliktu?

redakcja środa, 26 lutego 2020, 13:04 Siedlce

Andrzej Sitnik zwrócił się do Rady Pedagogicznej SP nr 4 o zaopiniowanie Anny Pluty na stanowisko dyrektora. – Niech to się wreszcie skończy – mówi prezydent.

Rada pedagogiczna ma zebrać się 4. marca. Anna Pluta pełni obecnie obowiązki dyrektora szkoły. Wcześniej była zastępcą Przemysława Anusiewicza.

Czy to już koniec problemów z wyborem dyrektora?

Przypomnijmy, pierwszy konkurs odbył się w czerwcu. Jedynym kandydatem po ocenie formalnej był Przemysław Anusiewicz, ale nie został wybrany. Część nauczycieli i rodziców zaczęła protestować. Prezydent zgłosił, zgodnie z procedurą, swojego kandydata – Wojciecha Mamcarza, ale ten musiał uzyskać opinię rady pedagogicznej „Czwórki”. Do tego nie doszło. Andrzej Sitnik ogłosił drugi konkurs. Kandydatami byli Anusiewicz i Mamcarz, ale konkurs nie został rozstrzygnięty (remis). Prezydent znowu zaproponował Wojciecha Mamcarza, ale nie było opinii rady.

5 komentarzy

 1. Nauczyciel dodano 1 rok temu

  Brawo, bardzo dobra decyzja prezydenta, trzymam kciuki za Panią Annę Plutę.

 2. Ja Cię nie mogę dodano 1 rok temu

  Andrzej poprosił Radę Pedagogiczną? Czyli ugiął się wódz? Przecież on nigdy się nie ugina 🙂 A rada co zrobi? Sitnik = Pluta = Florczykiewicz = koniec SP4. Tego chce ten pan?

  • antywszystko dodano 1 rok temu

   Masz rację, Andrzej się nie ugina. Kandydatura Pluty nie jest przypadkowa…

 3. Siedlczanin dodano 1 rok temu

  Dlaczego tak bardzo przeszkadza mu anysiewicz, skoro szkoła funkcjonowała, a nauczyciele zadowoleni z szefa?

 4. Jotamastic dodano 1 rok temu

  Pluta od zawsze robiła tam robotę . A Anusiewicz dawal tylko twarz

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?