SPIN

„Moje miejsce na Ziemi” – zdobądź pieniądze na działania

Aneta Borkowska wtorek, 10 marca 2020, 16:50 Społeczeństwo

Fundacja ORLEN rozpoczęła nabór do trzeciej edycji programu grantowego „Moje miejsce na Ziemi”. Do 31 marca organizacje pozarządowe i instytucje samorządowe mogą składać wnioski o dofinansowanie pomysłów na działania w swoich małych ojczyznach.

W tej edycji do wydanie są 3 mln zł. Szansę na grant ma aż 300 podmiotów.

Siedleckim laureatem ubiegłorocznej edycji programu było Stowarzyszenie Tutajteraz. Grant został przyznany za projekt „Siedlce w czasach XX-lecia”. Stowarzyszenie w ramach realizacji projektu zorganizowało wycieczkę historyczną, tematyczne lekcje w szkołach oraz 10 turniejów szkolnych w grę „Miasteczko. Siedlce w XX-leciu międzywojennym”.

Granty w wysokości 5 000, 10 000, 15 000 i 20 000 zł Fundacja przyzna na realizację projektów związanych z: ekologią, sportem, bezpieczeństwem, kulturą, ochroną zwierząt czy zrównoważonym rozwojem. O wsparcie ubiegać się mogą nie tylko organizacje pozarządowe, ale też instytucje kultury, szkoły, przedszkola, koła gospodyń wiejskich czy parafie.

Wdrażanie zwycięskich projektów będzie realizowane od 1 czerwca 2020 r. do 30 czerwca 2021.

Już jutro siedlczanie będą mogli dowiedzieć się o programie więcej podczas spotkania. W godz. 12.00-17.00 na placu Sikorskiego na mieszkańców czekać będą liczne atrakcje oraz konkurs, w którym do wygrania są aparaty.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.fundacja.orlen.pl w zakładce „Moje miejsce na Ziemi”.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?