SPIN

Specjalne strefy w autobusach

Aneta Borkowska piątek, 13 marca 2020, 11:19 Siedlce

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w trosce o bezpieczeństwo pasażerów i kierowców od poniedziałku (16 marca) w każdym autobusie wprowadzi specjalne wydzielone strefy z zakazem korzystania przez pasażerów.

Będą one wyznaczone w rejonie kabiny kierowcy. Strefa ta zostanie specjalnie oznakowana.

Będzie to skutkowało następującymi utrudnieniami:

 • zostanie wyłączona możliwość wsiadania i wysiadania do/z autobusu pierwszymi drzwiami
  (na drzwiach umieszczone będą specjalne naklejki).
 • brak będzie możliwości zakupu biletów u kierowców (dotyczy wszystkich stref).
 • wyłącznie pasażerowie uprawnieni do przejazdów z ulgą 100% będą mogli zgłaszać kierowcy chęć otrzymania biletu z tą ulgą. Bilet taki po wydrukowaniu pozostanie u kierowcy. W przypadku kontroli biletowej kierowca ma obowiązek potwierdzić fakt wydruku takiego biletu,

Brak możliwości nabycia biletu u kierowcy nie zwalnia pasażera z obowiązku posiadania ważnego biletu na przejazd.

źródło: MPK SIEDLCE

4 komentarze

 1. Kom dodano 2 lata temu

  Cóż wszyscy w tym trudnym czasie musimy dostosować się do nowej rzeczywistości i jakoś z wyrozumiałością podejść do takich obostrzeń

 2. moje zdanie... dodano 2 lata temu

  Uczniowie, nauczyciele , cześć rodziców ma wolne. Trzeba komunizacje miejska tez na 14 dni unieruchomić. Po co ma generowac koszty. A podróżowanie nia jest obarczone ryzykiem (dużo ludzi i ciasno). Byłaby to znakomita prewencja. Panie Prezydencie Sitnik – decyzja!!!

  • mieszkanka dodano 2 lata temu

   A jak ludzie do pracy dotrą? Nie każdy może zostać w domu, a nie każdy ma też samochód. I teraz akurat jest mało ludzie w autobusach, więc jest lepiej. Autobusy są dezynfekowane, dużo ludzi dotyka poręczy w rękawiczkach.

 3. Arr dodano 2 lata temu

  Jest apel rzadu o pozostanie w domu i mozliwosc pracy zdalnej ponadto malo ludzi korzysta z miejskiej komunikacji wiec taka firma jak MPK oraz miasto jako jej wlasciciel w trosce o zdrowie swoich pracownikow i pasażerów pwinno rozwazyć ograniczenie funkcjonowania to niezbednego minimum.
  Pzdr

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?