SPIN

Recital Mileny Madziar „W tancbudzie tango” online

Aneta Borkowska środa, 22 kwietnia 2020, 12:25 Kultura

W piątek (24 kwietnia) od godz. 19. Centrum Kultury i Sztuki zaprasza do oglądania online kolejnej produkcji. Tym razem będzie to recital piosenek z kręgu kultury żydowskiej „W tancbudzie tango” w wykonaniu Mileny Madziar oraz Orkiestry Teatru Es.

Nagranie dostępne będzie na kanale YouTube CKiS oraz na stronach www.ckis.siedlce.pl ora www.facebook.com/ckis.siedlce do niedzieli (26 kwietnia) do godz. 22:00.

„W Tancbudzie tango” to recital piosenek z kręgu kultury żydowskiej, piosenki o codziennym życiu, piosenki z getta. Tematyką ciągle jednak aktualne, dotyczące człowieka, jego uczuć, słabości i nieustannego pragnienia miłości. Opowieść o dziewczynie pracującej w Tancbudzie, która zmywa, sprząta, a gdy goście wychodzą śpiewa, marzy, wspomina. Płacze i śmieje sie do siebie i do świata. Tragiczna historia Żydów odbija się w każdej nucie. Jednak spektakl ten, to przede wszystkim pieśni o miłości. „Bo miłość wszędzie jest taka sama. Nie zna podziałów rasowych, narodowych czy religijnych. Spektakl przybliżając kulturę żydowską pozwala ją lepiej zrozumieć. Coś, co było totalnie nieznajome staje się bliskie, po prostu ludzkie. W roli głównej Milena Madziar – absolwentka Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie, laureatka wielu przeglądów i festiwali piosenki poetyckiej i aktorskiej w całej Polsce. Spektakl wystawiany był podczas VII Festiwalu Kultury Żydowskiej – Warszawa Singera, w Teatrze Żydowskim w Warszawie, w Gdańsku, Ostrołęce i wielu innych miejscach, jak również prezentowany na antenie TVP Polonia.

Scenariusz, reżyseria, teksty polskie: Andrzej Głowacki / Kierownictwo muzyczne: Waldemar Koperkiewicz / Wykonanie: Milena Madziar, Orkiestra Teatru Es: Krzysztof Chromiński, Robert Bielak, Marek Matwiejczyk, Andrzej Maleńczuk, Robert Protasewicz, Waldemar Koperkiewicz

źródło: CKiS

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?