SPIN

Decyzja o otwarciu żłobka i przedszkoli we wtorek

Aneta Borkowska czwartek, 30 kwietnia 2020, 14:08 Siedlce

We wtorek (5 maja) po południu dowiemy się czy Siedlce otworzą przedszkola i żłobek. Prezydent dał dyrektorom czas na sprawdzenie czy dana placówka spełni wymogi sanepidu.

– Zakładamy, nie wszystkie placówki otworzą się w tym samym czasie i nie w dotychczasowym wymiarze jeżeli chodzi o liczę dzieci – mówi naczelnik wydziału polityki społecznej Leszek Borkowski. – Będziemy sprawdzać ilu rodziców będzie chciało posłać dziecko do placówki. Ale w pierwszej kolejności będą brane te z rodzin służb mundurowych, medycznych, zakładów wytwórczych czy pracujących w handlu – dodaje.

Premier rządu decyzję o otwarciu 6 maja żłobków i przedszkoli pozostawił w gestii samorządów. Zgodnie z wytycznymi Sanepidu dzieci ani personel nie będą musieli nosić maseczek, maluchy będą mogły korzystać z placu zabaw. Będą musiały być także wygospodarowane dodatkowe powierzchnie do izolacji oraz środki do dezynfekcji.

2 komentarze

  1. Anna dodano 1 rok temu

    W pierwszej kolejności dzieci mundurowych i medyków itd…czyli dzieci najbardziej narażonych na koronawirusa będą w przedszkolu zarażać innych…Absolutnie mówię NIE otwieraniu przedszkoli i żłobków!!!

  2. Policjant dodano 1 rok temu

    A pani gdzie była jak inni się sytuacja zajmowali… W domeczku. Tzw. Ciemnoto głupota. Haha

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?