SPIN

Inaczej się nie dało

Aneta Borkowska czwartek, 30 kwietnia 2020, 09:47 Siedlce

W czasie kiedy Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed suszą pięćdziesięciolecia, nadleśnictwa z tego powodu zakazują wstępu do lasu, a samorządy już apelują o oszczędzanie wody, w Siedlcach mamy to…

Coś mnie trafiło jak to zobaczyłem. Cały czas mówi się o suszy, a tu woda leje się dość mocnym strumieniem. Naprawdę nie można zadbać o to miejsce w inny sposób? I jeszcze kto to robi! Nasi strażacy! Podlewają korty tenisowe. Kto jak kto, ale oni, raczej powinni apelować, aby tego nie robić. Wygląda to słabo – napisał do nas mieszkaniec jednego z bloków przy ul. Batorego.

Kortami zarządza siedlecki TKKF.

– Korty naturalne z mączki ceglanej z glinką do sezonu muszą być odpowiednio nawodnione – tłumaczy prezes zarządu Jerzy Politowski. – Do tej pory udawało nam się przygotowywać korty dzięki naturze, ale w tym roku jest to niemożliwe -dodaje.

Pomoc od strażaków to forma współpracy. Rzecznik komendy PSP w Siedlcach Paweł Kulicki potwierdza, że ci biorą udział w imprezach organizowanych przez TKKF i korzystają bezpłatnie z kortów w ramach dbania o kondycję.

– Zwróciliśmy się do Komendy Miejskiej PSP Siedlce z zapytaniem o możliwość pomocy. Uzyskaliśmy informację, że taka istnieje, gdyż planowane jest sprawdzenie armatury wodnej w samochodzie gaśniczym (sprawdzenie sprzętu potwierdza PSP) – wyjaśnia Politowski.

Dodaje, że Towarzystwo zdaje sobie sprawę z suszy i oszczędzania wody, ale jak twierdzi „nie podlewamy trawników tylko korty”, które od 4 maja mogą być otwarte.

– Mamy wiele telefonów z zapytaniem od grających kiedy korty będą uruchomione, aby mieszkańcy Siedlec mogli w dobie koronawirusa poprawić sprawność fizyczną i psychiczną – kończy.

Zapewnieniem, że więcej takiej sytuacji nie będzie, rozmowę kończy też rzecznik straży pożarnej. Paweł Kulicki dodaje również, że decyzji o nawadnianiu kortów nie podjął komendant.

fot. czytelnik

4 komentarze

 1. hahaha dodano 1 rok temu

  brawo straż – pijarowo bardzo słabo. Powinniście być przykładem szanowania przyrody i wody

 2. Monika Kwiatek dodano 1 rok temu

  ładnie się strażacy pokazali, nie powiem. ktoś nie pomyślał

 3. R. dodano 1 rok temu

  Tak samo z tymi myjniami. Wiem, ze to jest czyjś biznes, ale w związku z sytuacją wodną, naprawdę warto przemyśleć, czy na każdą niedzielę trzeba myć auto. Tymczasem Janusze i Sebiksy z całego powiatu od rana do wieczora dumnie spryskują te swoje BMW i Audi…

 4. Lesio dodano 1 rok temu

  Sprawdzanie armatury gaśniczej,już głupszego tłumaczenia wymyśleć się chyba nie da.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?