SPIN

Niedługo ruszą prace w parku

Aneta Borkowska środa, 20 maja 2020, 11:29 Siedlce

Niedługo ruszy realizacja II etapu rewitalizacji Parku „Aleksandria”. Będzie to dokończenie alejki.

W pierwszym etapie wybudowano ją od pałacu Ogińskich, wzdłuż ulicy Konarskiego i Prusa. Teraz będzie zaczynała się od strony rektoratu UPH w stronę Wiszniewskiego i zakończy się przy „Królówce”.

– Gdy prace się zakończą będziemy mieć fajną ścieżkę okalającą cały nasz park. Będzie ona przeznaczona dla biegaczy i spacerowiczów – mówi Aneta Krajewska, rzeczniczka urzędu. – Będą zostawione także wypusty z wszelkim okablowaniem, które posłużą do kolejnego etapu czy wymiany oświetlenia – dodaje.

Oczywiście to nie koniec prac, później przeniosą się one w głąb parku.

– Trzeba zadbać o nasz staw, o nowe nasadzenia, niektóre drzewa trzeba będzie wyciąć, będą nowe alejki w środku, ławki, czy plac dla dzieci – mówi Krajewska. – Planów i pomysłów jest dużo, ale nie mamy jeszcze szczegółowej koncepcji. Być może zrobimy jakiś konkurs np dla szkół – dodaje.

Termin wykonania prac z II etapu to 8 sierpnia, koszt to ponad 760 tysięcy. Przetarg jest już rozstrzygnięty i lada dzień zostanie podpisana umowa z wykonawcą.

Przypomnijmy, że wymiana oświetlenia powstanie w ramach budżetu obywatelskiego.

4 komentarze

 1. Stadion dodano 3 lata temu

  Do biegania jest stadion.
  Zadbajcie o ławki przy pomniku Piłsudskiego.

 2. bble ble ble dodano 3 lata temu

  "Planów i pomysłów jest dużo, ale nie mamy jeszcze szczegółowej koncepcji. Być może zrobimy jakiś konkurs np dla szkół – dodaje."

  Projekty remontu parku jest zrobiony co chwila są umowy na uaktualnienia (zapłacone),a teraz szkoły będą opracowania na remont robić.
  Jak się nie ma nic do powiedzenia Pani Rzecznik, to się nic nie mówi.

 3. Siedlczanin dodano 3 lata temu

  Pomysł jest bardzo dobry. Opieram. Tylko co z gawronami.. Trzeba chyba je dalej płoszyć. Cóż lawki nie są jeszcze takie złe

 4. siedlczanin dodano 3 lata temu

  Wstyd mi za Uniwersytet.Jego szklarnia i przy niej ogrod powinny byc wizytowka uczelni.Widocznie to nie wlasnosc Uniwersytetu Przyrowniczego.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?