SPIN

Chirurgia wstrzymuje przyjęcia. Lekarz może być zakażony

redakcja sobota, 23 maja 2020, 16:12 Siedlce

Do 1. czerwca oddział chirurgiczny w szpitalu wojewódzkim w Siedlcach będzie zamknięty. Jeden z lekarzy miał dodatni wynik badania na obecność koronawirusa. Testy przeprowadzono u pacjentów i pracowników oddziału.

– Pierwszy test u lekarza wyszedł pozytywny, wykonujemy kolejny, bo ostatnio dwukrotnie wyniki były fałszywie dodatnie – mówi prezes MSW Marcin Kulicki. Testy przeszli też wszyscy pracownicy chirurgii i pacjenci. – To kilkanaście osób z personelu i około 17 pacjentów. Ci ostatni czekają na wyniki na oddziale. Oddział będzie zamknięty do poniedziałku 1. czerwca.

Prezes przyznaje, że od momentu kiedy rząd poluzował obostrzenia, szpital notuje coraz więcej potwierdzonych przypadków zakażenia COVID 19.

– W nocy z dyżuru na oddziale chirurgii onkologicznej zeszła pielęgniarka, która źle się poczuła. Wykonano u niej test na obecność koronawirusa. Wynik będzie znany jutro – mówi Kulicki.

Z kolei od 25. maja szpital otwiera dwa oddziały – internę i laryngologię.

Przypomnijmy, że do tej pory na terenie powiatu siedleckiego i miasta Siedlce potwierdzono 94 przypadki zakażenia COVID 19. 4 osoby zmarły. W tej chwili na kwarantannie domowej przebywa 458 osób z czego 58 doszło w ciągu ostatniej doby.

2 komentarze

  1. Testy dodano 1 rok temu

    Testy dla wszystkich pracowników szpitali, konieczność. Nie wybory i wyrzucanie pieniędzy, ale testy.

  2. Mieszkanka powiatu siedleckiego dodano 1 rok temu

    Oczywiste, że testy w szpitalach, przychodniach. A wybory, to sprawa na póżniej.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?