SPIN

UPH ma nowego rektora. To Mirosław Minkina (film)

redakcja środa, 3 czerwca 2020, 16:04 Siedlce

Zmiana na stanowisku rektora Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Tamarę Zacharuk zastąpi dotychczasowy prorektor ds. nauki dr hab. Mirosław Minkina.

Mirosław Minkina rektor UPH

Mirosław Minkina to ekspert z zakresu problematyki funkcjonowania służb specjalnych. Ma za sobą pracę w MON, Ambasadzie RP w Brukseli i Przedstawicielstwie RP przy NATO.

Wśród priorytetów swojej kadencji wymienił m.in utworzenie kierunku lekarskiego i dalszą współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami.

– Jeśli sytuacja finansowa uczelni pozwoli, chciałbym przeprowadzić remont klubu studenckiego PeHa przy ulicy 3 Maja i zorganizować strefy relaksu dla studentów – powiedział w rozmowie z lokalnymi mediami.

Rektor-elekt: dr hab. Mirosław Minkina

Kadencja rektora trwa cztery lata, a funkcja ta może być pełniona maksymalnie dwie kadencje.

W dzisiejszym głosowaniu na rektora wzięło udział ponad 140 osób. Byli to pracownicy uczelni, ale także przedstawiciele studentów i doktorantów. Za kandydaturą Mirosława Minkiny głosowało 86 procent z nich. Kadencja rektora zacznie się 1 września, potrwa do 2024 roku.

Rektor UPH: dr hab. Tamara Zacharuk przedstawia wyniki dzisiejszego głosowania

2 komentarze

  1. taaa jasne dodano 1 rok temu

    Już widzę jak się rektor-elekt garnie do remontu PeHa. To samo gadała zaxharukowa i nic nawet palcem nie kiwnęła. Jedyna co zrobiła dla studentów przez 8 lat to to że jackonaliow nie bylo, impreza trwała jeden dzień i to jeszcze między zajęciami
    Żal.ru

    • prawda dodano 1 rok temu

      oby ten rektor był bardziej otwarty na studentów niż pani zacharuk chociaż moim zdaniem bedzie po staremu. prawda jest taka że ostatnie lata sprawiły, że uczlenia dyszy tylko dzięki studentom zaocznym, bo madry człowiek po szkole śrenidje tu nie przyjdzie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?