SPIN

Szef MON w Siedlcach. Andrzej Duda gwarantem „dobrej zmiany” (film)

Aneta Borkowska sobota, 13 czerwca 2020, 10:41 Siedlce

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zaapelował o głosowanie na Andrzeja Dudę w najbliższych wyborach prezydenckich. Mówił o urzędującym prezydencie jak o gwarancie tego, co dobre w kraju. Ostrzegał przed „realizowaniem ideologii LGBT” przez kandydata KO Rafała Trzaskowskiego.

Minister Mariusz Błaszczak w towarzystwie posła K.Tchórzewskiego i posłanki A.Siarkowskiej
Minister Mariusz Błaszczak w towarzystwie posła K.Tchórzewskiego i posłanki A.Siarkowskiej

Minister Mariusz Błaszczak w swoim wystąpieniu podkreślił zasługi urzędującego prezydenta w niemal każdym aspekcie funkcjonowania kraju. Zaapelował o oddawanie na niego głosu w nadchodzących wyborach.

KWESTIA OBRONNOŚCI: – Prezydentura pana Andrzeja Dudy to był ten czas, w którym bezpieczeństwo naszego kraju stało się bardziej realne – mówił w Siedlcach minister. – Przestaliśmy być członkiem NATO drugiej kategorii. Nasi żołnierze pełnią służbę w państwach sąsiednich. Stany Zjednoczone są obecne na ziemi polskiej – wyliczał.

Minister wspomniał też o utworzeniu 18. Dywizji w Siedlcach, a także Wojsk Obrony Terytorialnej, które sprawdziły się w walce z epidemią.

Minister Mariusz Błaszczak w towarzystwie członków i sympatyków PiS w Siedlcach
Minister Mariusz Błaszczak w towarzystwie członków i sympatyków PiS w Siedlcach

EPIDEMIA COVID-19: Szef MON porównał sytuację w Polsce i Hiszpanii. – W Polsce 28 tysięcy zakażonych osób, 13 tysięcy „wyszło” z tej choroby, a w Hiszpanii taka liczba osób zmarła w wyniku epidemii – mówił. Według niego, jest to dowodem na to, że „funkcjonuje państwo polskie”. – Państwo polskie nie jest z dykty – przekonywał. – Państwo polskie potrafi zapewnić bezpieczeństwo i opiekę Polakom. Duża w tym rola prezydenta Andrzeja Dudy – podkreślił.

Mariusz Błaszczak przypomniał pozytywny efekt działania tarczy antykryzysowej, która jest, jak przekonywał, zasługą rządu Prawa i Sprawiedliwości i prezydenta. – 200 milionów w jej ramach trafiło do przedsiębiorców z Siedlec i powiatu siedleckiego – wyliczał. Podkreślił też z inicjatywy Andrzeja Dudy, każde dziecko otrzyma bon wakacyjny w wysokości 500 zł.

Minister Mariusz Błaszczak w towarzystwie b. prezydenta Siedlec W. Kudelskiego i posła K.Tchórzewskiego
Minister Mariusz Błaszczak w towarzystwie b. prezydenta Siedlec W. Kudelskiego i posła K.Tchórzewskiego

WSPARCIE SOCJALNE: Tłumaczył, że program „500 plus” na każde dziecko, i „trzynasta emerytura” to projekty uzgodnione z prezydentem Andrzejem Dudą.

W części wystąpienia dotyczącej „polskiej rodziny”, minister obrony narodowej nie tylko wskazał na pozytywne efekty działalności i współpracy prezydenta z rządem PiS, ale też nawiązał do innego kandydata w walce o fotel prezydenta kraju – Rafała Trzaskowskiego. Nazwał go „politykiem lewicowym, żeby nie powiedzieć lewackim”. Był to jedyny kontrkandydat Andrzeja Dudy, o którym wspomniał Mariusz Błaszczak.

Siedleccy radni (od lewej) G.Chwedoruk i M.Nowak trzymają tabliczki "DUDA 2020"
Siedleccy radni (od lewej) G.Chwedoruk i M.Nowak trzymają tabliczki „DUDA 2020”

POLSKA RODZINA: – Rządząc Warszawą, nie przeprowadził żadnego projektu PiS. Dziś mówi, że będzie szukał porozumienia – to jest fałsz. Przez wszystkie lata kiedy był prezydentem Warszawy, nadal nim jest, był agresywny wobec PiS – przypomniał szef MON.

Minister odniósł się też do wspierania przez Trzaskowskiego osób LGBT. Nazwał to „byciem fałszywym jeżeli chodzi o podejście do spraw moralności”. – Wspieranie ideologii LGBT, realizowanie tej ideologii w Warszawie, to jest fakt. Nie pozwólmy na to, żeby taka praktyka została przełożona na poziom ogólnopolski. To jest realna groźba – mówił w Siedlcach Mariusz Błaszczak. – Pamiętajmy o tych zagrożeniach. Pamiętajmy o „planie Rabieja”. Rabiej to zastępca Trzaskowskiego, który mówi o małżeństwach homoseksualnych, o adopcji przez małżeństwa homoseksualne dzieci. Nie pozwólmy, żeby w Polsce doszło do wprowadzenia takich praktyk.

Minister zapewniał zebranych, że „gwarantem zachowania polskiej rodziny jako mężczyzny, kobiety i dzieci, jest pan prezydent Andrzej Duda”.

Minister Mariusz Błaszczak w towarzystwie wójta Zbuczyna Tomasza Hapunowicza
Minister Mariusz Błaszczak w towarzystwie wójta Zbuczyna Tomasza Hapunowicza
Sympatycy Prawa i Sprawiedliwości podczas wizyty ministra w Siedlcach
Sympatycy Prawa i Sprawiedliwości podczas wizyty ministra w Siedlcach
Szef MON w Siedlcach
Szef MON w Siedlcach

11 komentarzy

 1. co za bełkot dodano 2 lata temu

  Ktoś mógłby pomyśleć że pan prezydent Duda to gwarant tego że ziemia kręci się wokół Słońca.

 2. stop ideologii LGBT dodano 2 lata temu

  Stop ideologii LGBT w Siedlcach. Pan minister dobrze mówi. Siedlczanie nie chcą prezydenta Trzaskowskiego. Tu jest Polska, nie Bruksela.
  Chcę swoje dziecko wychowywać zgodnie z wiarą katolicką

  • jola dodano 2 lata temu

   A ja nie mam nic przeciwko LGBT, a przeciwnicy tego to świrusy i dewoty kościelne.

 3. Obserwator II. dodano 2 lata temu

  Patrząc po tych zdjęciach to specjalnego zainteresowania mieszkańców Siedlec tą hucpą wyborczą było nie wielu poza garstką zwolenników PiSu i oczywiście nie mogło zabraknąć tatusia i synka,bo jak widać w tym kraju polityka staje się już zawodem rodzinnym niczym za czasów PZPR stołek dyrektorski z namaszczenia partyjnych działaczy.Cytat z jednego z polskich filmów fabularnych"Mój mąż jest z zawodu dyrektorem"i tak samo w obecnej polityce.Liczę,że może mieszkańcy miasta Siedlce otworzą oczy zdecydują inaczej niż tego życzą sobie politycy PiSu,którzy to jak się okazuje robią lepsze przewały niż wcześniej koalicja PO-PSL.Co najciekawsze to prawnicy partii rządzącej łamią Konstytucję a co nie pasuje to interpretują przy pomocy młodych prawników na swoją modłę,ale to mnie nie dziwi bo młody to napalony i myśli,że zrobi karierę no może polityczną byle jaką to tak bo prawniczej w takim towarzystwie to raczej nie.

  • Henryk dodano 2 lata temu

   Żniwo wielkie a robotników mało. Tak to zwykle jest, że niewielka grupka ludzi prawych jest aktywna w interesie wielu. A tymczasem ci którzy się niczym nie zasłużyli maja pretensje, że to nie oni z tatusiem lub z synkiem są pokazywani w mediach.
   A w kwestii naruszenia konstytucji, ciekaw jestem jaki to punkt konstytucji został naruszony. Chyba ten kierowniczej roli PZPR (czytaj PO), tyle że go już dawno nie ma.

 4. Bogusia dodano 2 lata temu

  I jeszcze kury dzięki naszemu prezydentowi jajka znoszo hahahah

 5. xdxdxdx dodano 2 lata temu

  pis jak boi się o władzę to zaczyna tworzyć sobie "wirtualnych" wrogów. Wcześniej straszyli uchodźcami, teraz LGBT. A dla LGBT pisowski atak to najlepsze co mogło ich spotkać, Polacy tak mają, że im bardziej rządzący chcą coś zgnoić, tym bardziej odwrotny skutek przynoszą.

  • Roki dodano 2 lata temu

   Wstydu nie macie ,korytka się kończą ,strach w oczach i kwik .Wasza propaganda się wypaliła a wizytówką jest minister zdrowia Szumowski i inni od robienia kasy.

 6. Uwaga dla zdrowo myślących dodano 2 lata temu

  Ciekawe jaką jeszcze głupotę wymyśli dla narodu. Brak już worka z pieniędzmi, to wciska się na naiwnych pospolite bzdury. Ciągle nas straszą jak nie uchodźcami to Unią Europejską, komuną a teraz jakąś wyimaginowaną LGBT. mam odczucie, że mamy już dom wariatów.

 7. Andrzej Duda to gwarancja niepodległościci dodano 2 lata temu

  A ja pytam, co pan Trzaskowski zrobi dla naszych Siedlec? Dla niego to głęboka prowincja. Bywalec brukselskich salonów w ogóle nie rozumie potrzeb zwyczajnych ludzi, żyjących za 2 – 3 tysiące miesięcznie. Jego salonowe obycie i nienaganny francuski to niewystarczający kapitał, by zostać prezydentem wolnego, niepodległego kraju.

 8. Siedlczanin. dodano 2 lata temu

  Zdjęcie nr.6,pierwsza osoba od lewej obok Tchórzewskiego kto to jest czy może to dawny emeryt służby WSW jeżeli nie to może ktoś rozpoznał i podpowie -dziękuję za podpowiedż.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?