SPIN

Szef MON w Siedlcach. Andrzej Duda gwarantem „dobrej zmiany” (film)

Aneta Borkowska sobota, 13 czerwca 2020, 10:41 Siedlce

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zaapelował o głosowanie na Andrzeja Dudę w najbliższych wyborach prezydenckich. Mówił o urzędującym prezydencie jak o gwarancie tego, co dobre w kraju. Ostrzegał przed „realizowaniem ideologii LGBT” przez kandydata KO Rafała Trzaskowskiego.

Minister Mariusz Błaszczak w towarzystwie posła K.Tchórzewskiego i posłanki A.Siarkowskiej
Minister Mariusz Błaszczak w towarzystwie posła K.Tchórzewskiego i posłanki A.Siarkowskiej

Minister Mariusz Błaszczak w swoim wystąpieniu podkreślił zasługi urzędującego prezydenta w niemal każdym aspekcie funkcjonowania kraju. Zaapelował o oddawanie na niego głosu w nadchodzących wyborach.

KWESTIA OBRONNOŚCI: – Prezydentura pana Andrzeja Dudy to był ten czas, w którym bezpieczeństwo naszego kraju stało się bardziej realne – mówił w Siedlcach minister. – Przestaliśmy być członkiem NATO drugiej kategorii. Nasi żołnierze pełnią służbę w państwach sąsiednich. Stany Zjednoczone są obecne na ziemi polskiej – wyliczał.

Minister wspomniał też o utworzeniu 18. Dywizji w Siedlcach, a także Wojsk Obrony Terytorialnej, które sprawdziły się w walce z epidemią.

Minister Mariusz Błaszczak w towarzystwie członków i sympatyków PiS w Siedlcach
Minister Mariusz Błaszczak w towarzystwie członków i sympatyków PiS w Siedlcach

EPIDEMIA COVID-19: Szef MON porównał sytuację w Polsce i Hiszpanii. – W Polsce 28 tysięcy zakażonych osób, 13 tysięcy „wyszło” z tej choroby, a w Hiszpanii taka liczba osób zmarła w wyniku epidemii – mówił. Według niego, jest to dowodem na to, że „funkcjonuje państwo polskie”. – Państwo polskie nie jest z dykty – przekonywał. – Państwo polskie potrafi zapewnić bezpieczeństwo i opiekę Polakom. Duża w tym rola prezydenta Andrzeja Dudy – podkreślił.

Mariusz Błaszczak przypomniał pozytywny efekt działania tarczy antykryzysowej, która jest, jak przekonywał, zasługą rządu Prawa i Sprawiedliwości i prezydenta. – 200 milionów w jej ramach trafiło do przedsiębiorców z Siedlec i powiatu siedleckiego – wyliczał. Podkreślił też z inicjatywy Andrzeja Dudy, każde dziecko otrzyma bon wakacyjny w wysokości 500 zł.

Minister Mariusz Błaszczak w towarzystwie b. prezydenta Siedlec W. Kudelskiego i posła K.Tchórzewskiego
Minister Mariusz Błaszczak w towarzystwie b. prezydenta Siedlec W. Kudelskiego i posła K.Tchórzewskiego

WSPARCIE SOCJALNE: Tłumaczył, że program „500 plus” na każde dziecko, i „trzynasta emerytura” to projekty uzgodnione z prezydentem Andrzejem Dudą.

W części wystąpienia dotyczącej „polskiej rodziny”, minister obrony narodowej nie tylko wskazał na pozytywne efekty działalności i współpracy prezydenta z rządem PiS, ale też nawiązał do innego kandydata w walce o fotel prezydenta kraju – Rafała Trzaskowskiego. Nazwał go „politykiem lewicowym, żeby nie powiedzieć lewackim”. Był to jedyny kontrkandydat Andrzeja Dudy, o którym wspomniał Mariusz Błaszczak.

Siedleccy radni (od lewej) G.Chwedoruk i M.Nowak trzymają tabliczki "DUDA 2020"
Siedleccy radni (od lewej) G.Chwedoruk i M.Nowak trzymają tabliczki „DUDA 2020”

POLSKA RODZINA: – Rządząc Warszawą, nie przeprowadził żadnego projektu PiS. Dziś mówi, że będzie szukał porozumienia – to jest fałsz. Przez wszystkie lata kiedy był prezydentem Warszawy, nadal nim jest, był agresywny wobec PiS – przypomniał szef MON.

Minister odniósł się też do wspierania przez Trzaskowskiego osób LGBT. Nazwał to „byciem fałszywym jeżeli chodzi o podejście do spraw moralności”. – Wspieranie ideologii LGBT, realizowanie tej ideologii w Warszawie, to jest fakt. Nie pozwólmy na to, żeby taka praktyka została przełożona na poziom ogólnopolski. To jest realna groźba – mówił w Siedlcach Mariusz Błaszczak. – Pamiętajmy o tych zagrożeniach. Pamiętajmy o „planie Rabieja”. Rabiej to zastępca Trzaskowskiego, który mówi o małżeństwach homoseksualnych, o adopcji przez małżeństwa homoseksualne dzieci. Nie pozwólmy, żeby w Polsce doszło do wprowadzenia takich praktyk.

Minister zapewniał zebranych, że „gwarantem zachowania polskiej rodziny jako mężczyzny, kobiety i dzieci, jest pan prezydent Andrzej Duda”.

Minister Mariusz Błaszczak w towarzystwie wójta Zbuczyna Tomasza Hapunowicza
Minister Mariusz Błaszczak w towarzystwie wójta Zbuczyna Tomasza Hapunowicza
Sympatycy Prawa i Sprawiedliwości podczas wizyty ministra w Siedlcach
Sympatycy Prawa i Sprawiedliwości podczas wizyty ministra w Siedlcach
Szef MON w Siedlcach
Szef MON w Siedlcach

11 komentarzy

 1. co za bełkot dodano 11 miesięcy temu

  Ktoś mógłby pomyśleć że pan prezydent Duda to gwarant tego że ziemia kręci się wokół Słońca.

 2. stop ideologii LGBT dodano 11 miesięcy temu

  Stop ideologii LGBT w Siedlcach. Pan minister dobrze mówi. Siedlczanie nie chcą prezydenta Trzaskowskiego. Tu jest Polska, nie Bruksela.
  Chcę swoje dziecko wychowywać zgodnie z wiarą katolicką

  • jola dodano 11 miesięcy temu

   A ja nie mam nic przeciwko LGBT, a przeciwnicy tego to świrusy i dewoty kościelne.

 3. Obserwator II. dodano 11 miesięcy temu

  Patrząc po tych zdjęciach to specjalnego zainteresowania mieszkańców Siedlec tą hucpą wyborczą było nie wielu poza garstką zwolenników PiSu i oczywiście nie mogło zabraknąć tatusia i synka,bo jak widać w tym kraju polityka staje się już zawodem rodzinnym niczym za czasów PZPR stołek dyrektorski z namaszczenia partyjnych działaczy.Cytat z jednego z polskich filmów fabularnych"Mój mąż jest z zawodu dyrektorem"i tak samo w obecnej polityce.Liczę,że może mieszkańcy miasta Siedlce otworzą oczy zdecydują inaczej niż tego życzą sobie politycy PiSu,którzy to jak się okazuje robią lepsze przewały niż wcześniej koalicja PO-PSL.Co najciekawsze to prawnicy partii rządzącej łamią Konstytucję a co nie pasuje to interpretują przy pomocy młodych prawników na swoją modłę,ale to mnie nie dziwi bo młody to napalony i myśli,że zrobi karierę no może polityczną byle jaką to tak bo prawniczej w takim towarzystwie to raczej nie.

  • Henryk dodano 11 miesięcy temu

   Żniwo wielkie a robotników mało. Tak to zwykle jest, że niewielka grupka ludzi prawych jest aktywna w interesie wielu. A tymczasem ci którzy się niczym nie zasłużyli maja pretensje, że to nie oni z tatusiem lub z synkiem są pokazywani w mediach.
   A w kwestii naruszenia konstytucji, ciekaw jestem jaki to punkt konstytucji został naruszony. Chyba ten kierowniczej roli PZPR (czytaj PO), tyle że go już dawno nie ma.

 4. Bogusia dodano 11 miesięcy temu

  I jeszcze kury dzięki naszemu prezydentowi jajka znoszo hahahah

 5. xdxdxdx dodano 11 miesięcy temu

  pis jak boi się o władzę to zaczyna tworzyć sobie "wirtualnych" wrogów. Wcześniej straszyli uchodźcami, teraz LGBT. A dla LGBT pisowski atak to najlepsze co mogło ich spotkać, Polacy tak mają, że im bardziej rządzący chcą coś zgnoić, tym bardziej odwrotny skutek przynoszą.

  • Roki dodano 11 miesięcy temu

   Wstydu nie macie ,korytka się kończą ,strach w oczach i kwik .Wasza propaganda się wypaliła a wizytówką jest minister zdrowia Szumowski i inni od robienia kasy.

 6. Uwaga dla zdrowo myślących dodano 11 miesięcy temu

  Ciekawe jaką jeszcze głupotę wymyśli dla narodu. Brak już worka z pieniędzmi, to wciska się na naiwnych pospolite bzdury. Ciągle nas straszą jak nie uchodźcami to Unią Europejską, komuną a teraz jakąś wyimaginowaną LGBT. mam odczucie, że mamy już dom wariatów.

 7. Andrzej Duda to gwarancja niepodległościci dodano 11 miesięcy temu

  A ja pytam, co pan Trzaskowski zrobi dla naszych Siedlec? Dla niego to głęboka prowincja. Bywalec brukselskich salonów w ogóle nie rozumie potrzeb zwyczajnych ludzi, żyjących za 2 – 3 tysiące miesięcznie. Jego salonowe obycie i nienaganny francuski to niewystarczający kapitał, by zostać prezydentem wolnego, niepodległego kraju.

 8. Siedlczanin. dodano 11 miesięcy temu

  Zdjęcie nr.6,pierwsza osoba od lewej obok Tchórzewskiego kto to jest czy może to dawny emeryt służby WSW jeżeli nie to może ktoś rozpoznał i podpowie -dziękuję za podpowiedż.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?