SPIN

Rusza akcja „Zastawiłem Cię? Zadzwoń a odjadę”

Aneta Borkowska niedziela, 12 lipca 2020, 19:40 Siedlce

„Zastawiłem Cię przepraszam. Zadzwoń a odjadę”. Kartki z między innymi takim hasłem pojawią się za wycieraczkami siedleckich samochodów. Będzie można na nich dopisać swój numer i w razie zastawienia czyjegoś auta czekać na telefon.

– To ułatwi nam życie. Czasami ktoś kogoś zastawi nawet trochę nieświadomie. Wzywa się wtedy straż miejską, policję, interwencje są długie i w sumie poza mandatem nic nie wnoszą. Bo my nadal stoimy w tym miejscu, a na przykład spieszymy się do domu, odebrać dziecko czy chociażby do kina – mówi Michał Matlengiewicz jeden z pomysłodawców akcji.

Kartka jest dwustronna, więc można wpisać dwa numery, jeśli korzystamy z samochodu np. z partnerem. Akcja ruszy od 14 lipca. W planach jest rozdanie około 30 tysięcy kart.

– Będziemy kartki roznosić po całym mieście i wkładać za wycieraczki oraz na parkingach hipermarketów, będziemy wtedy rozdawać karty do ręki, jednocześnie edukując i opowiadając o akcji – tłumaczy Matlengiewicz.

Akcja została stworzona podczas praktyk zawodowych w zawodzie „Technik organizacji reklamy” organizowanych w firmie Strych Polska. Członkowie zespołu z ZSP nr 2 to: Izabela Firek, Zuzanna Kachniarz, Adriana Poniatowska, Paulina Ptaszyńska, Damian Wasiluk, Michał Kiełbasa, Ilia Kopietchuk, Jakub Marchel, Kamil Nasiłowski, Natalia Piątek i Natalia Toczyska. Opiekunem praktyk Michałem Matlengiewiczem.

Partnerem akcji jest komenda miejska policji w Siedlcach. Karty będą miały dwie wersje poważną i bardziej na luzie.

9 komentarzy

 1. Basti44 dodano 2 lata temu

  Świetny pomysł i dobrze że sie chce ludziom robic takie akcje

 2. Siedlecki dodano 2 lata temu

  Super akcja! Gratuluję pomysłu.. W końcu ktoś pomyślał:)

 3. Małgorzata dodano 2 lata temu

  Świetny pomysł, takiej akcji brakowało w siedlach!

 4. Karolina dodano 2 lata temu

  Ooo bardzo fajna akcja 🙂

 5. Halina dodano 2 lata temu

  Świetna inicjatywa

 6. ajakala dodano 2 lata temu

  Bardzo dobrze, że dzieciaki miały możliwość włączenia się w taką akcję, życzę żeby okazała się sukcesem. 🙂

 7. Jolka dodano 2 lata temu

  Przyznam że jestem pozytywnie zaskoczona. Byłam pewna, że młodzieży się już nie chce… Chetnie bym przygarnęła taką kartę dla siebie i męża 😉

 8. maks dodano 2 lata temu

  A może lepiej pomyśleć parkując i nikogo nie zastawiać

 9. Ann dodano 2 lata temu

  Najlepiej myśleć- w dzięń targowy mało myślący często stawiają auta w osiedlu zastawiając wjazd i nie pomyślą, że może będzie musiała karetka wjechać do chorego, albo straż pożarna.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?