SPIN

Siedlczanin zmarł podczas interwencji policjantów

redakcja poniedziałek, 27 lipca 2020, 09:31 Aktualnie, Siedlce

Do zdarzenia doszło w minionym piątek. Policjanci przyjechali do mieszkania na zgłoszenie o agresywnym zachowaniu mężczyzny. Użyli gazu i kajdanek.

Obraz: Anja z Pixabay

O interwencję prosiła matka 34-latka. Według informacji przedstawianych przez policję, mężczyzna miał być agresywny, nie reagować na polecenia mundurowych. Jednego z nich miał uderzyć pięścią w twarz. Policjanci użyli wobec siedlczanina gazu i założyli mu kajdanki. Nagle zatrzymany miał zacząć słabnąć i tracić przytomność.

– Funkcjonariusze natychmiast zdjęli mężczyźnie kajdanki i zaczęli udzielać pierwszej pomocy. Wezwali też na miejsce karetkę pogotowia. Niestety mężczyzna zmarł. Pomocy medycznej wymagali także interweniujący policjanci – czytamy w komunikacie mazowieckiej policji.

Według ustaleń, mieszkanie było miało być dobrze znane służbom. Przeprowadzano w nim wcześniej kilka interwencji. Wszystkie były związane z agresywnym zachowaniem 34-latka.

Okoliczności zdarzenia badają policjanci Wydziału Kontroli KWP zs. w Radomiu oraz BSW KGP. Przyczynę śmierci mężczyzny wyjaśni sekcja zwłok zarządzona przez prokuratora.

info: mazowiecka.policja

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?