SPIN

Jest przetarg na zaprojektowanie obwodnicy Siedlec

Aneta Borkowska wtorek, 28 lipca 2020, 16:03 Siedlce

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie obwodnicy Siedlec. Ma to być 8-kilometrowy odcinek w ciągu drogi krajowej nr 63.

– Zakładamy, że trasa zostanie zbudowana po północno-zachodniej stronie miasta Siedlce, na przedłużeniu istniejącej południowej obwodnicy Siedlec w ciągu DK2. Obwodnica będzie zaczynać się włączeniem w istniejący ciąg DK63 po północnej stronie miejscowości Chodów, a kończyć się będzie połączeniem z istniejącą DK2 w rejonie miejscowości Stare Iganie – czytamy na stronie GDDKiA.

Podstawowym celem budowy obwodnicy Siedlec (która powstaje w ramach programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.) jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, który obecnie odbywa się drogami krajowymi nr 2 i 63. Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości w samych Siedlcach. Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego.

Termin składania ofert mija 4 września.

5 komentarzy

 1. Artuditoo dodano 12 miesięcy temu

  I bardzo dobrze, to świetne rozwiązanie..brawo

 2. 63 dodano 12 miesięcy temu

  " Ma to być 8-kilometrowy odcinek w ciągu drogi krajowej nr 63. " od Chodowa do Igań.

  Jaki jest to ciąg drogi 63?63

  Decydenci lepiej wiedzą.

 3. @63 dodano 12 miesięcy temu

  Też się zastanawiam, bo DK63 biegnie do Ujrzanowa. To będzie 63 jak zmienią jej przebiego po wybudowaniu obwodnicy, "W ciągu" teraz to by można mówić jakby połączyli Terespolską z Jana Pawła II (Potockiego, Kasztanowa, …).

 4. Max dodano 12 miesięcy temu

  Tylko po co było budować wewnętrzną obwodnicę od ronda na Monte Cassino do Strzały. Inwestycja straci rację bytu, szczególnie na odcinku od przejazdu koło działek do Strzały.

  • Artuditoo dodano 12 miesięcy temu

   Bo to wewnętrzna obwodnica.. Hello

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?