SPIN

Jest przetarg na zaprojektowanie obwodnicy Siedlec

Aneta Borkowska wtorek, 28 lipca 2020, 16:03 Siedlce

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie obwodnicy Siedlec. Ma to być 8-kilometrowy odcinek w ciągu drogi krajowej nr 63.

– Zakładamy, że trasa zostanie zbudowana po północno-zachodniej stronie miasta Siedlce, na przedłużeniu istniejącej południowej obwodnicy Siedlec w ciągu DK2. Obwodnica będzie zaczynać się włączeniem w istniejący ciąg DK63 po północnej stronie miejscowości Chodów, a kończyć się będzie połączeniem z istniejącą DK2 w rejonie miejscowości Stare Iganie – czytamy na stronie GDDKiA.

Podstawowym celem budowy obwodnicy Siedlec (która powstaje w ramach programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.) jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, który obecnie odbywa się drogami krajowymi nr 2 i 63. Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości w samych Siedlcach. Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego.

Termin składania ofert mija 4 września.

5 komentarzy

 1. Artuditoo dodano 10 miesięcy temu

  I bardzo dobrze, to świetne rozwiązanie..brawo

 2. 63 dodano 9 miesięcy temu

  " Ma to być 8-kilometrowy odcinek w ciągu drogi krajowej nr 63. " od Chodowa do Igań.

  Jaki jest to ciąg drogi 63?63

  Decydenci lepiej wiedzą.

 3. @63 dodano 9 miesięcy temu

  Też się zastanawiam, bo DK63 biegnie do Ujrzanowa. To będzie 63 jak zmienią jej przebiego po wybudowaniu obwodnicy, "W ciągu" teraz to by można mówić jakby połączyli Terespolską z Jana Pawła II (Potockiego, Kasztanowa, …).

 4. Max dodano 9 miesięcy temu

  Tylko po co było budować wewnętrzną obwodnicę od ronda na Monte Cassino do Strzały. Inwestycja straci rację bytu, szczególnie na odcinku od przejazdu koło działek do Strzały.

  • Artuditoo dodano 9 miesięcy temu

   Bo to wewnętrzna obwodnica.. Hello

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?