SPIN

Kolejny spacer. „Ultrasi” Pogoni zaczęli „obronę”

redakcja środa, 28 października 2020, 00:02 Siedlce

W Siedlcach odbył się kolejny protest przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Tym razem doszło do incydentu. W grupę przygotowujących się do spaceru nastoletnich dziewczyn, weszli kibice siedleckiej Pogoni i zaczęli wyrywać im banery.

Siedlce Czarny Protest 2020

Mężczyźni zachowywali się agresywnie. Pojawiła się też informacja o zaatakowaniu jednej z uczestniczek.

Na miejsce, około godz. 19. przyjechało kilka radiowozów policyjnych. Protest, wyruszył nieco po godz. 19. Mundurowi powstrzymali mężczyzn przed kolejnymi atakami, po czym razem z protestującymi przeszli pod siedzibę biura poselsko-senatorskiego PiS przy ul. Świętojańskiej. Niektórzy kibice towarzyszyli „spacerowiczom” aż do tego miejsca, więc z obawy przed ich kolejnymi atakami organizatorzy akcji zaapelowali, aby wracać do domów w grupach (ze względów epidemiologicznych max 5-osobowych). Grupa podziękowała policjantom brawami za ochronę i rozeszła się.

Policja podczas protestu

Kibice Pogoni Siedlce, dzisiaj w mediach społecznościowych zapowiedzieli, że będą bronić kościołów przed profanacją. Po pojawieniu się oświadczenia poprosiłyśmy ich o komentarz.

Siedlce Czarny Protest 2020

W rozmowie ze SPIN poinformowali, że jest ono sygnałem, że „polscy kibice nie zgadzają się na niszczenie i profanowanie ważnych dla Polaków miejsc”. Tłumaczyli, że „nieoficjalnie wiedzą o próbie wejścia wczoraj (poniedziałek – od red.) dwóch osób do siedleckiej katedry w celu dewastacji. My jako kibice Pogoni Siedlce nie jesteśmy obojętni na zaistniałą sytuację i również przyłączamy się do akcji. Nikt nas nie prosi i nie namawia. Czujemy taką potrzebę, więc działamy. Mamy nadzieję, że siedlecki Marsz przebiegnie bez żadnych prowokacji, a My nie będziemy musieli reagować w bardziej drastyczny sposób”.

Siedlce Czarny Protest 2020

Okazało się jednak, że kibice zdecydowali się na ochronę miejsc kultu „przed profanacją” już dzisiaj, a dalsze godziny pokazały, że jedynymi prowokatorami byli oni sami. W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie kibiców sprzed siedleckiej katedry, kilka osób stało też w okolicy kościoła św. Stanisława. Nie wiadomo z jakiego powodu, ponieważ w planach dzisiejszego spaceru nie było wizyty pod żaden z tych budynków.

Siedlce Czarny Protest 2020

Dzisiejsze prowokacje i agresywne zachowanie bojówek związanych z kibicami Pogoni, sprawiły, że organizatorzy jutrzejszego spaceru już apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Proszą, aby w miarę możliwości na miejsce przyjeżdżać samochodami lub przychodzić w grupach, bo ataki mogą rozpocząć się wcześniej. Zwracają się do uczestników, aby nie dali się sprowokować.

Protesty w całym kraju to efekt czwartkowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że aborcja ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkich i nieuleczalnych wad płodu, jest niezgodna z konstytucją.

23 komentarze

 1. C? dodano 4 lata temu

  Jest okazja do zadymy, huuurrraaa….

 2. podludzie dodano 4 lata temu

  tfu na nich

  • Wewera dodano 4 lata temu

   Bydło.

 3. Anka dodano 4 lata temu

  W imię Boga przyszli się bić, szarpać. Bóg jest z was dumny. To tylko pokazuje, jak głęboko tego Boga macie, bo człowiek który w niego wierzy nigdy nie podnosi reki na innych, nawet jeśli jego poglądy są dla mnie nie do przyjęcia. Jestem wierząca, mam ogromny dylemat odnośnie aborcji, ale nie wszyscy w tym kraju są wierzący. Nie umiałabym żyć z tym, że jakąś kobietę skazałam na cierpienia. To ona będzie kiedyś o tym z Bogiem rozmawiać.

  W Siedlcach nikt póki co nie wchodzi na msze, nie wymazuje nic po budynkach. Krzyczą, przeklinają, no cóż. Oburzenie tych co nigdy kur…y nie rzucili. A zwłaszcza obrońcy kościoła. Nie życzę sobie aby bandyci podpinali się pod obrońców. Won.

 4. kibic dodano 4 lata temu

  " Grupa podziękowała policjantom brawami za ochronę i rozeszła się" ha ha ha dobre najpierw śpiewają " białe kaski robią laski " a jak jest gorąco to kochana policjo ratujcie 🙂 https://www.facebook.com/StadionowiOprawcy.net/videos/1331921500523273

  • manipulant dodano 4 lata temu

   Ale po cholere wrzucasz tu linki z fimem, ktory nie jest z Siedlec. Chcesz zaklamac rzeczywistosc? Nikt nie krzyczal nic w Sidledlcach na policje, ktorz zreszta zachowuje sie bardzo w porzadku.

 5. GOŚĆ dodano 4 lata temu

  A skąd wiadomo że to byli kibice – czy każdy człowiek w kominiarce to kibic a może były to jakieś osoby z innego ugrupowania nie powiązanego z ruchem kibicowskim. Byłem i widziałem zachowanie tej zebranej młodzieży a raczej dzieci co widać na filmie średnia wieku 16 lat to są kobiety które protestują o swoje prawa używajac słów i haseł przepełnionych wulgaryzmem. Czemu sami prowokują po co te zbiórki pod pomnikami, kościołami, krzyżami i innymi symbolami które dla Polaków są bardzo ważne. Chcecie protestować proszę idźcie pod siedzibę TK, PiS-u czy innej politycznej partii ale od miejsc świętych dla Polaków wara. Tyle w temacie.

  • ??? dodano 4 lata temu

   Bo się sami publicznie skrzyknęli, a kilku słabo zakryło mor.y. Oh kibiców / Polaków razi przekleństwo, spadłem właśnie z krzesła ze śmiechu. Kraj w którym słowo ku…a używane jest jako przecinek nagle stał się święty.

   Te wszystkie pomniki pod którym zbiera się młodzież stały się miejscem tak ważnym, że połowa tych kre…nów co ich bronią nawet nie umiałaby powiedzieć dwóch zdań o ludziach z pomnika.

   Wara z łapami od kogokolwiek, niech się sami po mordach leją takie mają piękne. Tyle w temacie.

 6. kibic dodano 4 lata temu

  https://www.facebook.com/StadionowiOprawcy.net/videos/1331921500523273

 7. Czego sie spodziewac dodano 4 lata temu

  Czego się spodziewać po półmózgach bijących się o honor kilku deb…i latających za swińskim flakiem kopanym po trawie.Wodogłowie nie pozwala podejść logicznie do sprawy i jedyne co potrafią to bić dziewczynki – żeby jeszcze byli odważni pojedynczo – tylko w grupie coś potrafią powiedzieć,pojedynczo jak idą to udają że są niewidomi.. żeeenada

 8. Dno dodano 4 lata temu

  No dno, dno, dno. I jeszcze na Tygodniku jest napisane, że w tym wszystkich radny Chojecki brał udział. Ciekawe czy jest z siebie dumny. Radny, który tak się troszczy o mieszkańców pozwala na to by na mieszkańców napadano. Tak krzyczy na sesjach, tak się martwi o los siedlczan, a pochwala przemoc. Dno dno dno.

 9. . dodano 4 lata temu

  brawo kibice, wy to umiecie zachecic do siebie. Pogon jest skonczona, zaden inwestor juz jej nie pomoze. Panie Kielbus, podziekuj de..lom

 10. dark dodano 4 lata temu

  ***** *** i konfederację

 11. szmurlo dodano 4 lata temu

  skoncz spamowac tym filmikiem, ktory nijak nie dotyczy siedlec. jestes zalosny

  • f3 dodano 4 lata temu

   Żałosne to są te dzieci 14-15 lat, które ??? nie wiedzą dokładnie o co chodzi w proteście. Z Hymnu znają jedynie pierwsza zwrotkę. P.S. głozak i nie mów nikomu co ma 🙂 Nie baw sie w Jarka.

   • Leszek Szmurło Pogoń Siedlce Kibice dodano 4 lata temu

    głozak nie mów mi co mam robić co udostępniać a czego nie.

 12. Na nich dodano 4 lata temu

  Dziś będę bronił katedry. Amen

  • onie dodano 4 lata temu

   uwazaj, bo wlasnie ucieka, gon za nia

 13. Obserwator II. dodano 4 lata temu

  Wcale mnie nie dziwi zachowanie tzw."kibiców"ale patrząc na kraj to widać jak Kaczyński spuścił swoje pieski lojalne ze smyczy tylko po to aby doprowadzić do sytuacji niczym na Białorusi.Od ochrony obiektów sakralnych jest policja i ona ma obowiązek dopilnować na prośbę proboszcza czy biskupa a nie rozwydrzone bandy tzw.kibiców,szczególnie było to widać w Warszawie jak potomkowie nazistów obchodzą się z osobami starszymi.Czy w Siedlcach też już powstała grupa kiboli czy to dopiero początek narodzin tego "bractwa rycerskiego"Po powstaniu wojsk OTK mamy następną formację narodową tzw.brygady narodowe tworzone przez narodowców,którzy to mają być następnymi bohaterami narodowymi.Jak widać to jedynym przeciwnikiem tych osiłków są młode kobiety walczące o swoje prawa a oni to tylko przykrywka do przykrycia ciemnych interesów Kaczyńskiego i PiS oraz tzw.TK.Wiem,że to się nie spodoba różnym osobom z namaszczeniem prawicowym ale cóż to jest ich problem a mnie obchodzi ich problem tyle co wczorajszy wiatr czyli powiał i zmienił kierunek.

  • king dodano 4 lata temu

   czyli myślisz że przyjdziesz i nasrasz mi na wycieraczkę a ja się nie będę bronił? to się grubo mylicie

 14. Katoliczka dodano 4 lata temu

  Ciekawe czy którykolwiek z tych kibiców chodzi do Kościoła? Tacy wierzący, tacy prawi, a w zaciszu domowym po pijaku napierd…ją swoje dziewczyny/żony i wyzywają od k…w. Mam takiego osobnika za sąsiada i niejednokrotnie słyszałam jak po chrześcijańsku kocha swoją panią.

  • Obserwator II. dodano 4 lata temu

   Najgorsze są zawsze farbowane lisy i tzw.fałszywi katolicy na użytek publiczny znam takich osobiście i jak coś się dzieje oni stają w pierwszym szeregu ale nie do kościoła tylko do bójki i monopolu.Takich mamy właśnie tych co pilnują kościołów przed kobietami.Nie jest to obraza uczuć katolików ale pokazanie prawdy jakich ma kościół w swoich szeregach ludzi gotowych"ponosić ofiary"tylko czego?

 15. borkowska do Ciebie dodano 4 lata temu

  Zrobiła Pani ustawkę i tyle. zero rzetelności.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?