SPIN

Żołnierz z siedleckiego garnizonu zatrzymany. Miał kierować zorganizowaną grupą przestępczą

redakcja czwartek, 26 listopada 2020, 14:35 Aktualnie, Siedlce

Siedleccy policjanci i żołnierze z mazowieckiego oddziału Żandarmerii zatrzymali 4 osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Miały zajmować się handlem narkotykami.

Fot. zdjęcie poglądowe

– Jedną z zatrzymanych jest żołnierz z jednostki wojskowej z Garnizonu Siedlce – informuje rzeczniczka komendy Agnieszka Świerczewska.

To właśnie on miał kierować grupą. Pozostali zatrzymani to osoby cywilne, które brały udział w procederze.

Do zatrzymań doszło w miniony poniedziałek.

– W wyniku przeszukań miejsc zamieszkania wymienionych osób ujawniono i zabezpieczono między innymi haszysz, amfetaminę, kodeinę, marihuanę, mefedron o łącznej wadze 4 kilogramów. Zatrzymano również środki płatnicze pochodzące ze sprzedaży narkotyków w łącznej kwocie ponad ćwierć miliona złotych. Zostały one zabezpieczone na poczet przyszłych kar i przepadków korzyści majątkowych – dodaje Świerczewska.

Żołnierz oraz dwaj członkowie grupy postanowieniem Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy zostali tymczasowo aresztowani. Wobec czwartej osoby zastosowano dozór Policji.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło: policja Siedlce

3 komentarze

 1. Doris dodano 2 lata temu

  Czemu w nagłówku jest podane że policjanci? Skoro zatrzymani to żołnierz z garnizonu Siedlce, a resztę to cywile z tej jednostki.

  • Aneta Borkowska dodano 2 lata temu

   W nagłówku jest podane, że to policjanci i żołnierze zatrzymali te osoby, a nie, że sami zostali zatrzymani.

 2. Obywatel dodano 2 lata temu

  Zawineli mu 250 tysięcy co odkładali cale Zycie A nie mieli z narkotyków to jest właśnie nasze prawo, jeśli nie trzymasz kasy w banku tylko w domu to policja ci zabierze nawet jak znajdzie grama w samochodzie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?