SPIN

Ruszyło Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Aneta Borkowska poniedziałek, 7 grudnia 2020, 13:02 Społeczeństwo

60 tysięcy świec przygotowała Caritas Diecezji Siedleckiej w ramach 27. edycji akcji “Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, by ze środków zebranych poprzez dystrybucję w kościołach, pomóc najuboższym dzieciom regionu i nie tylko. Świece trafiły już do wszystkich parafii diecezji siedleckiej.

“Wiglilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” to najstarsza akcja Caritas. Świeca stawiana jest symbolicznie na wigilijnym stole jako wyraz solidarności z najuboższymi dziećmi. W bieżącym roku w diecezji siedleckiej, do kupienia w każdym kościele, są 3 rodzaje świec: mała (7zł), duża (13zł) oraz w kształcie stożka (20zł).

Największa część środków z dystrybucji świec posłuży na działania świetlic prowadzonych przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Dzieci i młodzież otrzymają również wsparcie w postaci programów stypendialnych, wśród których znajdują się: “Skrzydła”, “Dwa Talenty” oraz “Otwarty Horyzont”. Siedlecka Caritas wesprze także funkcjonowanie wolontariatu najmłodszych dzieci i starszych uczniów, poprzez Przedszkolne Koła Caritas oraz Szkolne Koła Caritas.

Część pozyskanej kwoty zostanie w parafiach na wybrane działania charytatywne. Z kolei 10 groszy z każdej świecy trafi do Caritas Polska i posłuży na wsparcie dzieci z krajów Bliskiego Wschodu, dotkniętych konfliktami zbrojnymi.

Dodatkową formą wsparcia akcji, do której zachęca organizacja, jest możliwość podarowania dowolnej kwoty poprzez przelew bankowy na konto Caritas Diecezji Siedleckiej 78 9194 0007 0027 9318 2000 0010 z dopiskiem “WDPD 2020”.

źródło: Anna Nowińska, Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?