SPIN

Pieniądze nie dla Siedlec

Aneta Borkowska środa, 9 grudnia 2020, 14:26 Siedlce

Siedlce nie dostaną złotówki z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pod koniec września miasto zgłosiło tam 10 projektów, wycenianych łącznie na 130 milionów złotych.

Na liście znalazły się m.in. remonty miejskich budynków przy ulicach Sienkiewicza i Prusa, remonty bądź przebudowy ulic Cmentarnej, Piaskowej, Sokołowskiej i Floriańskiej, remont wiaduktu na Warszawskiej oraz budowa nowego publicznego żłobka i przedszkola, a także podziemny parking pod Placem Sikorskiego.

Bezzwrotne dofinansowanie od rządu miało być wsparciem dla samorządów po epidemii. W programie nie było punktacji, nie był wymagany wkład własny.

18 komentarzy

 1. halo radni i ogólnie ci "ważni" dodano 11 miesięcy temu

  Są inne metody pozyskiwania funduszy. Nie trzeba liczyć na łaskę miłościwie panujących pisiorów.

  • panoramix dodano 11 miesięcy temu

   Niemozliwe.
   Sami jesteście sobie winni, glosujecie emocjami a nie głową.
   Pan Sitnik doskonale o tym wiedział, ze dostanie ogródek bez narzędzi.
   Dlatego nieudolnie panujacy ponosi tu największą odpowiedzialność bo trzeba było poprostu odpuścić

   Jesteśmy świadkami najgorszej prezydentury w historii
   Kudelski zaoral to miasto mentalnie a Sitnik pozbawił je czasu i przestrzeni…
   Pelna smogu, nicość.

 2. Ehelon dodano 11 miesięcy temu

  Skoro nie ma punktów ani innych kryteriów jak wkład własny to wiadomo, że rozdane będzie swoim czyli samorządom gdzie Pis-aparatczyk jest na stołku.
  Tak właśnie wygląda PIS-PZPR

 3. DANUTA dodano 11 miesięcy temu

  No to czekamy na te inne metody… Czas leci, a pieniędzy jak nie było tak nie ma

 4. Emerytka Alicja dodano 11 miesięcy temu

  Dlaczego się nie załapaliśmy ? Czyżby zle napisane projekty , czy coś innego tak zdecydowało ? Chyba nasze miasto zasługuje też nieprawdaż ?

  • . dodano 11 miesięcy temu

   Fundusze przyznano tylko miejscowościom, gdzie panują pisiarze.

   • pooo dodano 11 miesięcy temu

    I to jest smutne, że takie kryterium było najważniejsze

 5. obserwator II. dodano 11 miesięcy temu

  No to mieszkańcy miasta Siedlce doczekali się "nagrody"za przegrane wybory młodego Tchórzewskiego i nikt mnie nie przekona,że ta cała robota to pisiorków,którzy celowo rozwalają samorządy nie podlegające pod ich "ludowych namiestników"tak jak za czasów tow.Lenina czyli zwykli delegaci do rad partyjnych mieli prawo decydować za zgodą głównego komisarza partyjnego a w naszym przypadku czyli miasta Siedlce nie jest ono zarządzane i na stołku Prezydenta miasta nie ma przedstawiciela PiSu i taki jest finał i podejrzewam nie tylko w Siedlcach.

  • Kobil dodano 10 miesięcy temu

   I bardzo dobrze. Wybraliście Sitnika to teraz macie owoce. Nieudolność brawo dla pana prezydenta za zdobycie 0.

 6. Roman dodano 11 miesięcy temu

  Cóż " dlaczgoś biedny, boś głupi a dlaczegoś głupi…"… Siedlce płacą za komformizm w czasie prosperity i brak Wiary. Mści się odstawienie i sprzedaż Krzyża i nie tylko symbolu na Błonich. " Modlitwą i pracą ludzie się bogacą".. Cóż "przechodzień między nami" widzi miasto pełne szkół, młodzieży z dynamiką rozwoju to lata 2004-2012… Ale po tem lub jeszcze w między czasie idee zastępuje mamona. Liderzy tracą wzrok, ślepną od władzy i mamony, nie znajdują pomysłu na dalszy rozwój.. Wchodzi polityka i knowania jednych przeciw drugim… Utrata wspólnoty celu, marazm… Walka kast o władzę, którą lokani baronowie z mamoną na oczach przegrywają… Idą i to samo robią w Warszawce psując Polskę… A tu brzmi gdzieś jeszcze w wiatrem od Krzyża Wołanie o Ludzi Sumienia… Jeśli stracimy wiarę, tracimy i ducha… Są jeszcze młodzi i do nich należy to zadanie "Wolność nam dana i Zadana"… Będzie dobrze bo choć teraz błądzą, Wiary o której wiatr od Krzyża melodie nuci, nie stracili.

 7. Janek dodano 11 miesięcy temu

  Pieniądze w powiecie ziemskim dostały tylko te gminy gdzie wójtowie są z PiS
  Nikt inny nie dostał kasy

 8. Życzyńska dodano 11 miesięcy temu

  Cały Sitnik – zero skuteczności.

 9. jola dodano 10 miesięcy temu

  Tchórzewski wybory przegrał, ale Siedlce w wyborach do Sejmu na pisowców głosowali. Niech teraz pójdą po rozum do głowy, już niedługo swoimi głosami sytuację powinni odwrócić.

  • ,., dodano 10 miesięcy temu

   oby poszli po rozum do głowy i nie głosowali na pisiorów w żadnych wyborach

 10. SoWa dodano 10 miesięcy temu

  Czekamy na prawdziwą informację o przyczynie nie otrzymania przez wnioskodawców funduszy, bo z tego co tu jest napisane nic nie wynika.

 11. Max dodano 10 miesięcy temu

  jak wf-ista który skumał się z PO a teraz z córką towarzysza Waldka oraz panem Halickim może podejmować poprawne decyzje.. Wcale się nie zdziwię jak w kolejnych wyborach będzie chciało dorwać się do resztki siedleckich pieniędzy towarzystwo które nie potrafi zrozumiale się wypowiedzieć…

 12. Nemo dodano 10 miesięcy temu

  Nawet nieswoją kasę trzeba umieć rozdawać tak, aby wszyscy byli przekonani, że to zgodne z prawem i sprawiedliwie, ehh

 13. Zorro dodano 10 miesięcy temu

  Nie głosować na pisowskich tchórzy ,zdrajców politycznych naszego miasta, chamstwo i słoma wyszła na jaw po trupach do koryta. amen

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?