SPIN

Mateusz Pasiak Mistrzem Polski w Kickboxingu

Aneta Borkowska czwartek, 31 grudnia 2020, 06:27 Sport

W dniach 11-13 grudnia w Siedlcach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Oriental Kickboxing Juniorów i Seniorów. Mistrzem Polski w kickboxingu formuły Oriental Rules / Senior [m] / -86 kg został funkcjonariusz z Zakładu Karnego w Siedlcach szer. Mateusz Pasiak.

Kickboxing to sport walki, w którym walczy się stosując zarówno bokserskie ciosy pięścią, jak i kopnięcia. Wspomniana dyscyplina sportowa rozwija m.in. siłę, szybkość, wytrzymałość czy gibkość.

Zorganizowane w Siedlcach Otwarte Mistrzostwa Polski Oriental Kickboxing Juniorów i Seniorów zgromadziły 61 zawodników reprezentujących 25 klubów. Organizatorem zawodów był Siedlecki Klub Sportowy Gladiator oraz Eseco.

Szer. Mateusz Pasiak pełni służbę w Zakładzie Karnym w Siedlcach od 1 lutego 2019 r. na stanowisku strażnika działu ochrony. W wolnym czasie realizuje swoją pasję sportową trenując w Klubie Sportowym Gladiator Siedlce – kickboxing & muay thai. Podkreślenia wymaga, że zdobyty tytuł Mistrza Polski jest potwierdzeniem wysokich umiejętności sportowych Mateusza, gdyż w 2018r. zdobył tytuł Mistrza Polski Kickboxingu w Starachowicach na zasadach Oriental Rules w kategorii -86 kg, w 2019 r. zajął III lokatę w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu w kategorii K1 Rules / Senior [m] / -86 kg, w marcu 2020 r. zajął najwyższe miejsce na podium w Pucharze Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych, we wrześniu 2020r. w Krynicy-Zdrój zajął III miejsce w kategorii K1 Rules / Senior [m] / -86 kg podczas Mistrzostw Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu, natomiast w październiku 2020r. w Ełku wywalczył srebro na Mistrzostwach Polski K1 Rules / Senior [m] / -86 kg i powołanie do kadry narodowej foruły K1 (86 kg).

autor: por. Przemysław Turyk / zdjęcia: por. Przemysław Turyk, archiwum Klubu Sportowego Gladiator Siedlce – kickboxing & muay thai

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?