SPIN

Na szpitale, drogi, OSP – plany inwestycyjne w regionie

Aneta Borkowska poniedziałek, 11 stycznia 2021, 10:10 Siedlce

164 miliony na inwestycje w szpitalach, instytucjach kultury i remonty dróg. Tak przedstawia się plan na ten rok dla regionu siedleckiego. Nie zabraknie również pomocy dla samorządów gminnych, powiatowych oraz OSP.

Budżet na rok 2021 jest bardzo ambitny wydatki to ponad 3,5 mld zł.

– Będziemy dofinansowywać inwestycje drogowe, w regionie siedleckim będzie to kwota 90 mln zł – mówi marszałek Adam Struzik. -W związku z epidemią koronawirusa znaczne środki przeznaczymy na służbę zdrowia. W tym na szpital wojewódzki w Siedlcach – dodaje.

– Wydatki roczne na sprzęt ochrony osobistej to ponad 5 mln zł. 4 grudnia uruchomiliśmy szpital tymczasowy. W wigilię dostaliśmy decyzję o wycofaniu oddziałów covidowych z budynku głównego do szpitala tymczasowego – tłumaczy Marcin Kulicki, prezes szpitala wojewódzkiego.

Władze województwa planują także modernizację budynku głównego szpitala w Rudce. Ta inwestycja pochłonie 77 milionów.

– W budżecie Mazowsza zarezerwowaliśmy też dodatkowe 20 mln dla szpitali powiatowych, bo zdajemy sobie sprawę, że pieniędzy potrzebują nie tylko nasze szpitale marszałkowskie – mówi Elżbieta Lanc, członek zarządu.

Podczas konferencji marszałek Mazowsza Adam Struzik skrytykował planowany podział województwa mazowieckiego forsowany przez polityków PiS.

– Podział województwa przyniesie jedynie zwiększenie biurokracji, dwa urzędy wojewódzkie, dwa marszałkowskie. Za podziałem opowiedziały się rada miasta Radomia i Węgrowa, zdecydowanie więcej samorządów jest przeciwnych tej decyzji – tłumaczy Struzik.

W spotkaniu biorą udział: marszałek Adam Struzik oraz członkinie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz prezes Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Marcin Kulicki.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?