SPIN

Tworzą i sprzedają wyroby z duszą

Aneta Borkowska czwartek, 14 stycznia 2021, 06:23 Społeczeństwo

Osoby bezrobotne uczą się nowego zawodu i integrują społecznie w Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej funkcjonującym w Siedlcach.

Od niedawna ich prace rękodzielnicze można zakupić nie tylko na kiermaszach, ale również w sklepie internetowym, który powstał w ramach projektu „Od wykluczenia do aktywizacji”.

Wśród rękodzieła są m.in. fartuchy kuchenne (również dziecięce); sensoryczne koty obciążające; plecaki – worki; poduszki w niebanalnych kształtach; maseczki; drzewka z kawy/krepiny; świeczniki, sówki i jeże z kawy; torty piętrowe z pieluszek jednorazowych; flower box’y.

Produkty przygotowywane są własnoręczne przez uczestników sekcji krawiecko-szwalniczej oraz florystyczno – ogrodniczej pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

– Uczestnicy bardzo angażują się w naukę zawodu, oddają serce, odkrywają oraz rozwijają swoje pasje i ukryte talenty. Dzięki temu powstają wyjątkowe i niepowtarzalne wyroby rękodzielnicze. Dla mnie osobiście stanowią one dzieła sztuki, odzwierciedlające ludzkie historie – mówi Agata Ługowska, kierownik CIS CDS w Siedlcach.

Więcej informacji: Centrum Integracji Społecznej Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach, ul. Budowlana 1, tel. (25) 640-71-32, www.cissiedlce.pl oraz www.sklepcissiedlce.pl.

źródło: Anna Nowińska, Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?