KPS lepszy od Gwardii

Aneta Borkowska piątek, 15 stycznia 2021, 06:23 Sport

Wczoraj (14 stycznia) KPS Siedlce podejmował eWinner Gwardię Wrocław. Spotkanie rozgrywane w Siedlcach można było na żywo oglądać na antenie Polsatu Sport Extra.

Siedlczanie zrewanżowali się ekipie z Wrocławia za porażkę w pierwszej rundzie i wygrali 3:2. Tym samym zespół dopisał do swojego konta 2 punkty.

Mimo, że KPS dość słabo rozpoczął mecz z Gwardią i gładko przegrał pierwszą partię, to w kolejnych setach podopieczni trenera Mateusza Grabdy pokazali charakter. Druga partia rozgrywana była na przewagi, po emocjonującej końcówce siedlczanie wygrali 36:34, a w kolejnej partii nie pozostawili rywalom złudzeń – wygrywając do 17. W czwartym secie ponownie lepsza była gwardia, ale tie-break od początku przebiegał pod dyktando graczy KPS-u. Siedlczanie wygrali piątą partię zdecydowanie 15:9.

W następnej kolejce KPS zagra na wyjeździe z Olimpią Sulęcin. Mecz zostanie rozegrany 23 stycznia o godz. 17.

źródło: Magdalena Szewczuk, rzecznik KPS-u