Siatkarze kontynuują zwycięską passę

Aneta Borkowska niedziela, 31 stycznia 2021, 08:36 Sport

Kolejne zwycięstwo odnieśli siatkarze KPS Siedlce. Podopieczni trenera Mateusza Grabdy 30 stycznia we własnej hali rozbili ZAKSĘ Strzelce Opolskie 3:0.

Siedlecka drużyna w ostatnich tygodniach notuje kolejne wygrane i plasuje się w górnej części tabeli TAURON 1 Ligi.

Początek sobotniego meczu był bardzo wyrównany i nie zapowiadało się na zwycięstwo gospodarzy w trzech partiach. KPS premierową partię wygrał 25:23, ale wygrana nie przyszła łatwo. Także drugi set był wyrównany i dopiero w końcówce siedlecka drużyna pokazała swoją wyższość, wygrywając ostatecznie 25:22. Set numer trzy był już popisem siły gospodarzy. Zazęło się od doskonałych zagrywek Janusza Górskiego i prowadzenia 4:0, a potem KPS już tylko powiększał przewagę. Trener Grabda w trzeciej partii dał też pograć zawodnikom, którzy zwykle nie rozpoczynają meczu w pierwszej szóstce. KPS trzecią partię wygrał 25:19, a cały mecz 3:0. Za najlepszego zawodnika sobotniego meczu został uznany Libero KPS-u Patryk Waloch.

Siedlecki zespół po 20 kolejce ma na swoim koncie 34 punkty i zajmuje 6 miejsce w ligowej tabeli. W środę, 3 lutego KPS czeka wyjazdowy mecz z AZS AGH Kraków.

autor: Magdalena Szewczuk, rzecznik KPS Siedlce