SPIN

Trwa konferencja prasowa Pogoni Siedlce

redakcja czwartek, 18 lutego 2021, 19:40 Aktualnie

Podczas spotkania poruszono 3 główne zagadnienia: sytuacja finansowa, współpraca między klubem a Agencją Rozwoju Miasta Siedlce oraz kolejna dyskwalifikacja w związku z aferą dopingową.

Sytuacja finansowa:

Rafał Maletka (prezes zarządu klubu MKP): Dementuję pogłoski, że klub jest bankrutem. Sytuacja finansowa jest stabilna. W związku z zawieszeniem finansowania przez sponsora, jeszcze intensywniej zaczęliśmy szukać nowych. W ubiegłym tygodniu podpisaliśmy jedną umowę, a w tym kolejną.

Afera dopingowa:

Rafał Maletka (prezes zarządu MKP Pogoń Siedlce): Zobowiązujemy się jako zarząd do wyjaśnienia sprawy związanej z aferą witaminową. Moim zdaniem zarówno piłkarze jak i masażysta są niewinni i tak naprawdę są najbardziej poszkodowani. Będziemy dążyć do tego, aby winni całej sytuacji zostali ukarani. Przygotujemy audyt, który wskaże jakie szkody wizerunkowe i inne zostały w wyniku tej afery poczynione. I będziemy dochodzić w tej kwestii swoich praw.
Zawodników nie zostawiliśmy samych. Zaproponowaliśmy kilka rozwiązań, nie wszyscy się na to zdecydowali. Taką postawę też szanujemy.

Dobra współpraca

Michał Osiej (wiceprezes Pogoni): Mamy 6 punktów, które poprawią współpracę klubu z ARMS. 1 Wyznaczenie osoby w ARMS, która by odpowiadała za komunikację na linii klub Agencja. 2. Chcielibyśmy ustalić proporcje podziału dochodu z imprez, które organizuje Pogoń, oczywiście te dochody nie mogą być przeznaczane dla członków zarządu tylko na działalność klubu. 3. Jeśli klub zgłosi chęć organizacji imprezy z co najmniej 6 miesięcznym wyprzedzeniem to chcielibyśmy mieć pierwszeństwo odnośnie korzystania z obiektów. 4 Oczekujemy wprowadzenia systemu informatycznego, który ułatwiał by zarządzanie grafikiem, tak aby każdy wiedział kto, kiedy i gdzie trenuje. 5 Chcielibyśmy, aby pierwszy zespół miał prawo do dwóch treningów na boisku w tygodniu przed meczem kiedy jest gospodarzem. 6 Oczekujemy powołania zespołu roboczego w celu uzyskanie gwiazdki PZPN.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?