SPIN

Prosty i nowoczesny. Taki będzie dworzec kolejowy w Siedlcach

redakcja sobota, 27 marca 2021, 15:56 Siedlce

PKP ogłosiły przetarg na przebudowę obiektu. Prace powinny zakończyć się w drugiej połowie przyszłego roku.

Widok na dworzec z lotu ptaka/Autor wizualizacji: Pas Projekt

Budynek przejdzie termomodernizację, a jego wygląd zmieni się całkowicie. Część zewnętrznych nawarstwień zostanie rozebrana, odtworzone będą gzymsy, balustrady i osie okienne. Pojawi się zewnętrzna okładzina ceglana, a miejscowo elewacja wykończona zostanie patynowaną blachą tytan-cynk.

Widok dworca do frontu/Autor wizualizacji: Pas Projekt

Na nowo zagospodarowany zostanie teren przed dworcem. Stanie tam wiata rowerowa z 10 stojakami na jednoślady oraz kilka miejsc parkingowych i miejsc krótkiego postoju. Zamontowane zostaną ławki i kosze.

Widok dworca od strony peronów/Autor wizualizacji: Pas Projekt

Wnętrze budynku stanie się nowoczesne.
Część ścian i stropów będzie wyburzona. Na parterze będą ogólnodostępne toalety i kasy biletowe. Przywrócona będzie oryginalna szerokość korytarzy, a schody zostaną poszerzone. Z holu głównego zaprojektowane zostały wejścia do przyległych lokali komercyjnych.
Pomieszczenia na punkty handlowo-usługowe znajdą się na parterze i na piętrze dworca. Zamontowane będą nowe wyświetlacze.

Wnętrze dworca/Autor wizualizacji: Pas Projekt

Cały dworzec będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pojawią się ścieżki prowadzące i mapy dotykowe dla osób niewidomych i niedowidzących. Zamontowana zostanie też winda.

Wnętrze dworca/Autor wizualizacji: Pas Projekt

Siedlecki dworzec to jeden z czterech obiektów objętych Program Inwestycji Dworcowych na linii kolejowej Warszawa Zachodnia – Terespol. Pierwszym był dworzec w Mrozach. W całym kraju zaplanowano modernizację prawie 200 dworców na kwotę prawie 2 mld zł. Pieniądze pochodzą głównie z dofinansowania unijnego i środków budżetowych.

Na oferty firm na wykonanie robót budowlanych PKP czekają do 27. kwietnia.

Źródło: PKP S.A.

3 komentarze

  1. Zibi dodano 7 miesięcy temu

    Już kasę podzielili wykonawcy podwykonawcy to kpina z naszych podatków .Niedawno remontowali ten dworzec brali kasę garściami ,pisowcy biorą przykład z klechów kościoły remontuje się często z kilku źródeł .

  2. P dodano 7 miesięcy temu

    Fatalny projekt .Budynek wygląda jak pozostałość po dawnej fabryce.

  3. Pawel dodano 7 miesięcy temu

    A kaplica dworcowa bedzie? Bo jak nie to gdzie ja sie pomodle przed wyjazdem😭?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?