SPIN

Kilkadziesiąt pouczeń i mandatów za brak maseczki

redakcja poniedziałek, 29 marca 2021, 11:33 Siedlce

Podczas minionego weekendu policjanci z siedleckiej komendy sprawdzali czy mieszkańcy miasta i powiatu zakrywają usta i nos. Od piątku do niedzieli były 72 pouczenia.

Zdjęcie poglądowe Fot.Spin
Zdjęcie poglądowe Fot.Spin

– Wystawiliśmy też 27 mandatów i skierowaliśmy 11 wniosków do sądu w przypadku, gdy osoba nie chciała przyjąć mandatu – informuje rzeczniczka KMP w Siedlcach Agnieszka Świerczewska. – W związku z rosnącą liczbą zakażeń, apelujemy o przestrzeganie obowiązujących przepisów – dodaje.

Do interwencji dochodziło podczas patrolowania ulic i zwykłych czynności. Mundurowi nie wchodzili do sklepów czy innych lokali. Wysokość mandat za brak maseczki to od 100 do 500 zł.

Przypomnijmy, że według Rzecznika Praw Obywatelskich i sędziów, mandaty za brak maseczek są już legalne. Podstawa prawna, która to regulowała była wadliwa do 2 grudnia.

Komentarze (1)

  1. x dodano 7 miesięcy temu

    to o 27 mandatów za dużo, tym samym przyczynianie się do pisowskiego planu służenia politykom nie obywatelom przestało być nawet śmieszne… na szczęście politykom zapomniało się określić jaka to ma być maska … i, co do zasady rozsiewanie propagandy o jakiejś tam wyimaginowanej liczbie zakażeń jest już szczytem herezji … apeluje do wszystkich – o nie przyjmowanie mandatów i nie noszenie masek …. przestańcie być niewolnikami nierządu https://www.youtube.com/watch?v=bHPFjNbr1ZI i takich lekarzy jest mnóstwo – chodzisz w masce jesteś …. terroryzujesz ludzi bez maski – jesteś ….

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?