KPS sezon zakończył zwycięstwem

Aneta Borkowska piątek, 23 kwietnia 2021, 06:46 Sport

W czwartkowe popołudnie w Siedlcach siatkarze KPS-u i Mickiewicza Kluczbork rozegrali aż sześć setów walcząc o 7 lokatę w TAURON1Lidze. Siedlczanie po pięciosetowym boju 3:2 pokonali zespół z Kluczborka, a następnie zwyciężyli jeszcze w „złotym secie”.

KPS doskonale rozpoczął czwartkowy mecz, w dwóch pierwszych patiach siedlczanie szybko uzyskiwali przewagę i zwyciężali pewnie do 20 i 18. Goście z Kluczborka nie mieli jednak zamiaru się poddawać, dwa kolejne sety padły ich łupem i o losach meczu miał rozstrzygnąć tie-break. W piątym secie podopieczni trenera Mateusza Grabdy wygrali 15:11.

Zwycięstwo KPS-u oznaczało, że tego dnia zespoły rozegrają jeszcze szóstego seta, który rozstrzygnie która z drużyn zajmie na koniec sezonu 7 lokatę. „Złoty set” rozpoczął się od walki punkt za punkt, KPS dopiero po zmianie stron osiągnął przewagę i ostatecznie wygrał decydującą partię 15:9.

Statuetkę MVP ostatniego ligowego starcia w sezonie odebrał środkowy KPS-u Patryk Szymański.

autor: Magdalena Szewczuk, rzecznik KPS