SPIN

Flaga Mazowsza dostępna dla wszystkich

Aneta Borkowska środa, 28 kwietnia 2021, 18:52 Siedlce

Dziś siedleckim skwerze Kościuszki władze Mazowsza i Siedlec wspólnie umieściły Flagę Województwa Mazowieckiego. W najbliższym czasie flaga trafi do wszystkich samorządów.

– Niech ten symbol będzie wyrazem jedności naszej mazowieckiej wspólnoty. Zachęcam każdego Mazowszanina do wywieszania naszej flagi. Bądźmy dumni z naszego regionu – mówił w trakcie wydarzenia marszałek Adam Struzik.

Decyzją Sejmiku Województwa Mazowieckiego flaga województwa może być od teraz używana bez ograniczeń, co do miejsca i czasu. Flaga będzie mogła być wykorzystywana w celach identyfikacyjnych i promocyjnych, a także, po uzyskaniu zgody zarządu województwa mazowieckiego, umieszczona również na przedmiotach przeznaczonych do handlu.

– Jesteśmy mieszkańcami Mazowsza, więc umieszczona dziś na skwerze flaga to nasz symbol, z którego powinniśmy być dumni. Symbol, który nas identyfikuje i jednoczy jako społeczność, mówi o naszym patriotyzmie, naszej kulturze i przywiązaniu do tradycji. Jesteśmy trzecim miastem po Radomiu i Warszawie, w którym flaga Mazowsza została uroczyście umieszczona na maszcie. Zachęcam więc mieszkańców do spoglądania w jej kierunku, by wywołać chwile refleksji o naszych korzeniach czy naszej historii – mówi prezydent Miasta Siedlce Andrzej Sitnik.

Symbolika flagi nawiązuje do historycznego herbu książąt mazowieckich i przypomina, jak długa, bogata i burzliwa była historia Mazowsza.

Marta Milewska rzeczniczka prasowa Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

3 komentarze

 1. Piri dodano 6 miesięcy temu

  Wsadzcie sobie ta flage……

 2. Czytelniczka dodano 6 miesięcy temu

  2 maja jednak wywieśmy biało- czerwoną, to jej święto.

  • do Czytelniczka dodano 6 miesięcy temu

   To sama sobie ja wywies

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?