SPIN

Przez pierwszy rok mniej za wodę, ale więcej za ścieki. Ostatecznie i tak drożej

redakcja czwartek, 29 kwietnia 2021, 11:03 Aktualnie, Siedlce

Zła informacja dla siedlczan. Będą wyższe opłaty za wodę i ścieki. W pierwszym roku obowiązywania nowych stawek, czteroosobowa rodzina, która miesięcznie zużywa 12 metrów sześciennych zapłaci o prawie 39 złotych więcej niż teraz

Podczas trwającej zdalnie sesji pod obrady wniesiono nowe punkty do porządku obrad – to a) Informacja o zmianach taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę oraz zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie Miasta Siedlce. b) Informacja o zmianach taryf za ciepło na terenie Miasta Siedlce.

Nowe taryfy przedstawił prezes PWiK. Zaakceptowała je spółka Wody Polskie. Obecne stawki są ważne do 5. czerwca tego roku.

Stawki za wodę i ścieki określono na 3 lata. Ogólny wzrost wyniesie niecałe 6 proc.

W tej chwili za metr sześcienny wody siedlczanie płacą 3 złote 34 groszy. Po zmianie – przez pierwszy rok siedlczanie będą płacić 8 groszy mniej (3,26zł) w drugim o 4 grosze więcej (3,30zł) i w trzecim tyle samo co teraz (3,34zł).

Opłata za ścieki wynosi w tej chwili 5 złotych 21 gorszy za metr sześcienny. Po zmianie – w pierwszym roku cena wzrośnie o 35 groszy (5,56zł), w drugim o 7 (5,63zł), a w trzecim o 8 groszy (5,71zł).

Rocznie czteroosobowa rodzina, która zużywa 12 metrów sześciennych wody miesięcznie – w pierwszym roku zapłaci za wodę i ścieki więcej o niemal 39 złotych.

4 komentarze

 1. Marcin dodano 3 lata temu

  Od ludzi jak sie stoi w kolejce juz teraz smierdzi jak nie wiem Moge sobie teraz wyobrazic co sie bedzie dzialo 🙏

 2. Wstydze sie to malo powiedziane dodano 3 lata temu

  Ludzie nie dbaja o higiene To ze woda jest droga to zadne wytlumaczenie Dla Polakow jest najwazniejsze co na grzbiecie aby sie pokazac poszpanowac a reszta juz nie jest wazna Ogolnie Polacy to brudasy a na wsiach to dopiero jest tragedia .

 3. ??? dodano 3 lata temu

  Mówiono, że za wodę się nie płaci tylko za jej przesył. do mieszkań.
  Ja czekam jak zaczną mierzyć pojemność płuc do obliczenia ilości zużywanego tlenu.

  • 🤦‍♂️ dodano 3 lata temu

   Tragedia to dopiero jest jak emeryty rusza do sklepu Nie myja sie i sa nieprzyjemni Sztywne towarzystwo co wie wszystko najlepiej i innych poucza.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?