SPIN

Pozbądź się elektrośmieci. W mieście stanęły specjalne pojemniki

Aneta Borkowska czwartek, 27 maja 2021, 07:22 Siedlce

Dziewięć charakterystycznych czerwonych pojemników na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny ustawiono wczoraj na terenie miasta. Siedlce dołączyły do projektu „Elektryczne Śmieci” realizowanego wspólnie przez MB Recycling, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz organizację odzysku AURAEKO.

Pojemniki na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny

Udział w projekcie „Elektryczne Śmieci” oznacza w praktyce bezproblemową i bezkosztową utylizację elektrycznych odpadów. Do czerwonych pojemników mieszkańcy Siedlec mogą wrzucać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 50 cm, a więc: laptopy, telefony komórkowe, suszarki czy tostery oraz baterie.

Lista lokalizacji pojemników:
ul. Topolowa 161 (przy placu zabaw)
ul. Sokołowska 71 (przy osłonie śmietnikowej)
ul. Miła (przy placu zabaw)
ul. Stanisława Wieniawskiego 1 (przy osłonie śmietnikowe)
ul. Ignacego Daszyńskiego 2 (przy osłonie śmietnikowej)
ul. Prym. Stefana Wyszyńskiego 7 (przy placu zabaw)
ul. Bolesława Chrobrego 6 (przy gnieździe pojemników półpodziemnych)
ul. Młynarska 20
ul. Bieszczadzka (przy budynku Bieszczadzka 8)

A co zrobić z dużym sprzętem powyżej 50 cm?

MB Recycling oferuje odbiór wielkogabarytowych elektrycznych odpadów bezpośrednio z nieruchomości za 35 zł bez względu na ilość. Usługa obejmuje wyniesienie ciężkich sprzętów z mieszkania, piwnicy, strychu itp. Dla potrzeb zgłaszania odbiorów służy specjalna infolinia 572-102-102. Odbiory będą realizowane w zależności od ilości zgłoszeń, w terminie do 5 dni roboczych od zgłoszenia.

Wszystkie rodzaje elektrośmieci, bez względu na ich rozmiar, mieszkańcy Siedlec mogą bezpłatnie przekazywać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych PSZOK przy ul. Brzeskiej 110. Punkt jest czynny: poniedziałek i środa w godzinach od 10.00 do 18.00, wtorek w godzinach od 13.00 do 16.00, czwartek i piątek w godzinach od 8.00 do 16.00, sobota w godzinach od 9.00 do 14.00 (poza dniami ustawowo wolnymi od pracy).

źródło: UM Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?