SPIN

Nowe twarze w zespole KPS Siedlce

Aneta Borkowska wtorek, 8 czerwca 2021, 06:28 Sport

Poznajemy nazwiska kolejnych siatkarzy, którzy dołączą do zespołu KPS Siedlce przed sezonem 2021/22. Kontrakty z pierwszoligowcem z Siedlec podpisało już dwóch reprezentantów Polski juniorów, a także zawodnicy z przeszłością w PlusLidze. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym.

Nowymi zawodnikami KPS-u są: atakujący Mateusz Borkowski, przyjmujący Mateusz Jóźwik i Filip Frankowski, rozgrywający Mariusz Magnuszewski oraz środkowy Adrian Markiewicz.

Do zespołu dołączył także nowy statystyk/II trener Szymon Szlendak. – Ostatnie dwa lata spędziłem w ZAKSIE Strzelce Opolskie i zdobyłem cenne doświadczenie, pracując u boku Rolanda Dembończyka. Naprawdę wiele się nauczyłem. Dzięki współpracy naszego klubu z drużyną z Kędzierzyna-Koźla mogłem obserwować i podpatrywać, jak pracuje najlepsza klubowa drużyna Europy, czyli Grupa Azoty ZAKSA. Mam nadzieję, że zdobywa wiedza zaprocentuje w przyszłości – podkreśla Szymon Szlendak. W zespole KPS Siedlce Szlendak będzie pełnił podwójną rolę. – Będę pełnił funkcję asystenta trenera Mateusza Grabdy oraz statystyka. Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do takiego młodego, ale ambitnego sztabu szkoleniowego – wyznał nowy członek sztabu szkoleniowego KPS-u.

Więcej o nowych zawodnikach KPS Siedlce:

Do KPS Siedlce dołączył młody atakujący Mateusz Borkowski. Zawodnik występował w poprzednim sezonie w zespole SMS PZPS Spała, jest reprezentantem Polski w kategorii juniorów. W 2019 r. w barwach AZS 2020 Częstochowa został Mistrzem Polski kadetów i otrzymał nagrodę dla najlepszego gracza turnieju. W 2021 r. zajął z ekipą z Częstochowy 4 miejsce na Mistrzostwach Polski juniorów i otrzymał nagrodę dla najlepszego atakującego.

Mateusz Borkowski
Data urodzenia: 18.02.2002
Specjalność: Atakujący
Wzrost: 199 cm
Zasięg z wyskoku do ataku: 347 cm

Do siedleckiego zespołu dołączy także przyjmujący Mateusz Jóźwik Zawodnik w poprzednim sezonie grał w zespole AZS AGH Kraków, wcześniej bronił barw m.in. Krispolu Września, TSV Sanok i BBTS Bielsko-Biała oraz austriackiego Union Raiffeisen Waldviertel.

Mateusz Jóźwik
Data urodzenia: 30.05.1996
Wzrost : 191cm
Pozycja: Przyjęcie
Atak / Blok: 345cm / 315cm

Kontrakt z ekipą z Siedlec podpisał także Adrian Markiewicz. Mierzący 211 cm środkowy w poprzednim sezonie grał w zespole SMS PZPS Spała. Adrian jest reprezentantem Polski w kategorii juniorów.
Adrian Markiewicz
Data urodzenia:12.04.2002
Specjalność: Środkowy
Wzrost: 211 cm
Zasięg z wyskoku do ataku:352 cm

W sezonie 2021/22 w barwach KPS Siedlce zagra rozgrywający Mariusz Magnuszewski. Leworęczny zawodnik w poprzednim sezonie grał w występującym w PlusLidze Cuprum Lubin. W przeszłości reprezentował też barwy m.in. MCKiS Jaworzno i Victorii Wałbrzych. Ma na swoim koncie złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski, a także medale Mistrzostw Polski w kategorii juniorów i kadetów.

Mariusz Magnuszewski
Data urodzenia: 14.09.1997
Wzrost: 194 cm
Pozycja: Rozegranie
Atak/Blok: 338 cm/320 cm
Ręka dominująca: Lewa

W Siedlcach zagra także doświadczony przyjmujący Filip Frankowski. Zawodnik w poprzednim sezonie reprezentował barwy ligowego rywala KPS-u Mickiewicza Kluczbork, a wcześniej grał m.in. w barwach Krispolu Września.

Filip Frankowski
Data urodzenia:07.05.1990
Specjalność: Przyjmujący
Wzrost:192
Zasięg z wyskoku do ataku:335

autor: Magdalena Szewczuk, rzecznik KPS

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?