SPIN

Sukces funkcjonariusza Mateusza Pasiaka

Aneta Borkowska wtorek, 22 czerwca 2021, 07:11 Społeczeństwo

W dniach 18-20 czerwca na terenie Kampusu Mundurowego Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu odbyły się zawody z cyklu Puchar Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu.

Do zawodów przystąpiło niespełna 170 zawodników reprezentujących 46 klubów sportowych. Organizatorem wydarzenia była Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu oraz Polski Związek Kickboxingu. Oprócz żołnierzy w Kaliszu stawili się zawodnicy reprezentujący m.in. Służbę Więzienną, Straż Graniczną, Policję czy Państwową Straż Pożarną.

W kategorii wagowej – 86 kg w formule K 1 zwyciężył funkcjonariusz z Zakładu Karnego w Siedlcach szer. Mateusz Pasiak. Zdobyty przez Mateusza Puchar Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu formuły K1 Rules / Senior [m] / -86 kg to kolejne potwierdzenie jego wysokiej formy i umiejętności sportowych.

Szer. Mateusz Pasiak pełni służbę w Zakładzie Karnym w Siedlcach od 1 lutego 2019 r. na stanowisku strażnika działu ochrony. W wolnym czasie realizuje swoją pasję sportową trenując w Klubie Sportowym Gladiator Siedlce – kickboxing & muay thai. Mateusz nieustannie zaskakuje swymi umiejętnościami wszystkich sympatyków kickboxingu. W 2018r. zdobył tytuł Mistrza Polski Kickboxingu w Starachowicach na zasadach Oriental Rules w kategorii -86 kg, w 2019 r. zajął III lokatę w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu w kategorii K1 Rules / Senior [m] / -86 kg, w marcu 2020 r. zajął najwyższe miejsce na podium w Pucharze Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych, we wrześniu 2020r. w Krynicy-Zdrój zajął III miejsce w kategorii K1 Rules / Senior [m] / -86 kg podczas Mistrzostw Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu, natomiast w październiku 2020r. w Ełku wywalczył srebro na Mistrzostwach Polski K1 Rules / Senior [m] / -86 kg i powołanie do kadry narodowej foruły K1 (86 kg). Rok 2020 Mateusz zakończył zdobyciem tytułu Mistrza Polski w kickboxingu formuły Oriental Rules / Senior [m] / -86 kg podczas Otwartych Mistrzostw Polski Oriental Kickboxing Juniorów i Seniorów zorganizowanych w Siedlcach.

tekst: por. Przemysław Turyk

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?