SPIN

KPS wznawia treningi

Aneta Borkowska czwartek, 22 lipca 2021, 07:18 Sport

21 lipca treningi rozpoczęli siatkarze KPS Siedlce. Drużyna prowadzona przez trenera Mateusza Grabdę przygotowuje się do kolejnego sezonu w TAURON1Lidze.

Po wspólnej rozgrzewce zawodnicy KPS Siedlce zostali podzieleni na grupy, część szlifowała formę na siłowni, a pozostali podczas zajęć w hali. Trener Grabda miał w środę do dyspozycji wszystkich zawodników, którzy są w kadrze pierwszej drużyny.

Pracę z drużyną rozpoczął „nowy” sztab szkoleniowy. W przerwie wakacyjnej do sztabu siedleckiej drużyny dołączyli Szymon Szlendak – statystyk/asystent trenera, Mirosław Filimoniuk – trener asystent, Sebastian Rybak – trener przygotowania fizycznego oraz Paweł Młyński – stażysta/wolontariusz, który będzie zgłębiał w siedleckim klubie tajniki pracy trenerskiej oraz pracy statystyka.

KPS do rozgrywek będzie przygotowywał się na obiektach w Siedlcach. Trener Grabda zapowiedział, że pierwsze sparingi siedlecki klub rozegra w połowie sierpnia – będą to mecze w Spale z kadrą Polski U-19. Siedlecki zespół weźmie także udział w kilku turniejach towarzyskich, a sam będzie gospodarzem turnieju w dniach 10-11 września. Szkoleniowiec zapowiedział również sparingi z beniaminkiem z Warszawy. W sumie KPS rozegra w trakcie przygotowań do sezonu kilkanaście spotkań kontrolnych.

Skład KPS-u Siedlce na sezon 2021/22 TAURON 1. Ligi Mężczyzn

rozgrywający: Dawid Pawlun, Mariusz Magnuszewski
atakujący: Mateusz Borkowski, Adam Lorenc
środkowi: Bartosz Michalak, Adrian Markiewicz, Radosław Nowak, Piotr Truszkowski
przyjmujący: Damian Dobosz, Filip Frankowski, Michał Gołębiowski, Mateusz Jóźwik
libero: Adrian Potera, Patryk Waloch

autor: Magdalena Szewczuk, rzecznik KPS

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?