SPIN

Władze szpitala odpowiadają: ” stwierdzono rażące naruszenie i podejrzenie popełnienia przestępstwa”

Aneta Borkowska czwartek, 9 września 2021, 07:51 Siedlce

Szpital wojewódzki na swojej stronie internetowej opublikował oświadczenie w sprawie „dyscyplinarek” dla kilkunastu pielęgniarek. Poniżej przedstawiamy jego treść.

W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą naruszenia obowiązków pracowniczych przez część personelu pielęgniarskiego, informujemy, że w wyniku szczegółowego postępowania wyjaśniającego stwierdzono rażące naruszenie zasad prowadzenia dokumentacji medycznej. W stosunku do osób, które dopuściły się naruszeń podjęto działania zmierzające do wyciągnięcia konsekwencji służbowych.

Jednocześnie, wbrew pojawiającym się komunikatom medialnym, informujemy, że nie doszło do zwolnień grupowych w rozumieniu obowiązujących przepisów prawa. Nie jest również prawdziwa informacja, aby sprawa dotyczyła zaległości w wypełnianiu dokumentacji medycznej.

Z uwagi na uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa sprawa będzie wyjaśniana przez uprawnione organy. Z tych też względów aktualnie zasadne jest powstrzymanie się od udzielania szczegółowych informacji dotyczących sprawy.

Jednocześnie informujemy, że bezpieczeństwo opieki nad pacjentem i ciągłość udzielanych świadczeń nie są zagrożone.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?