SPIN

Protest pod „Żółkiewskim”. Mówią NIE Czarnkowi

Aneta Borkowska piątek, 17 września 2021, 12:17 Siedlce

Pod IV LO pojawiła się dziś grupa działaczy Młodej Lewicy. Uczniowie i studenci spoza Siedlec przyjechali protestować gdyż dziś placówkę miał odwiedzić minister edukacji Przemysław Czarnek. Minister osobiście się jednak nie pojawił.

Grupa protestuje, bo nie chce ministra na tym stanowisku oraz przyjeżdżając do mniejszych miast chce pokazać, że uczniowie z nich nie są sami i mają wsparcie.

– Chcemy przede wszystkim, aby szkoła pozostała świecka, pan Czarnek zamierza wprowadzić obowiązkową religię lub etykę do szkół, tyle że nauczycieli etyki jest za mało, i dozwolone jest aby nauczali jej katecheci, więc wiemy co to będą za lekcje – mówią protestujący. – Wszyscy wiemy, że pan Czarnek ma poglądy homofobiczne, a my nie chcemy aby taki człowiek pełnił tak ważną funkcję – dodają.

Protestujący uważają też, że dziś ministerstwo edukacji powinno zajmować się innymi dużo ważniejszymi problemami w polskich szkołach.

– Obecnie najważniejsza jest kwestia zdrowia psychicznego, jest duży wskaźnik samobójstw, a teraz przez pandemię dochodzi też brak kontaktu miedzy ludźmi. W każdej szkole powinien być psycholog, dentysta i pielęgniarka, a program powinien być odciążony i to tym powinien zajmować się pan Czrnek. A on chce aby z polskich szkół wychodzili katoliccy fundamentaliści – tłumaczą młodzi.

4 komentarze

 1. no proszę dodano 2 lata temu

  przejeżdżałem samochodem i widziałem kilku młodych wesołych ludzi i dwa radiowozy

 2. obserwator II. dodano 2 lata temu

  Czy to jest takie dziwne,że współczesna młodzież walczy o wolną szkołę od ideologi katolockiej i różnych pomysłów rządzących na ustawianie życia młodzieży pod dyktando jedynej słusznie rządzącej partii narzucającej swoje programy i poglądy.W latach 1901-1902 we Wrześni dzieci walczyły o polskość szkoły i pozbyucia się narzucanych przez niemców przymusowej nauki w ich języku.W latach 2021-2022 ponownie młodzież walczy o szkołę wolną od ideologii narzucanej przez ekipę rządzącą i narzuceniu ideologii wygodnej dla rządzących tak aby kraj cofnąć kraj do średniowiecza a ideologię pozostawić na poziomie wygodnym dla władzy i rządzących.

 3. Jano dodano 2 lata temu

  Normalnie, tak po chłopsku, "precz z komuną".

 4. somsiad dodano 2 lata temu

  Czy dobrze zrozumiałem protestują przyjezdni? To u nas już nie ma młodych komuchów? Trzeba importować?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?