SPIN

Tak będzie wyglądał Skwer Niepodległości

Aneta Borkowska wtorek, 21 września 2021, 17:00 Siedlce

Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się prace w związku z modernizacją Skweru Niepodległości w Siedlcach. Urząd przedstawił wizualizację tego jak skwer będzie wyglądał w niedalekiej przyszłości.

Umowa z wykonawcą została już podpisana i niebawem firma wejdzie na plac budowy. Będą nowe alejki, trawniki i mnóstwo nasadzeń, ponad 8 tysięcy roślin: drzew, bylin, pnączy oraz kwiatów, a także nowe ławeczki, mała infrastruktura, śmietniczki oraz latarnie i oświetlenie.

Koszt prac to milion 400 tysięcy złotych.

6 komentarzy

 1. Siedlczanin dodano 1 miesiąc temu

  Prezydent tyle krzyczy o ochronie drzew.
  A teraz chce zrobić patelnię…
  Wedle projektu, wszystkie drzewa które teraz są w środku placu i dają cień na ławki. Zostaną wycięte…

  • bony dodano 1 miesiąc temu

   Ale widzisz drugie zdjęcie czy tylko na pierwszym się zatrzymałeś i komentujesz? Przecież na drugim widać wszystkie drzewa, ale jak ma projektant pokazać projekt jakby wszystkie drzewa umieścił, to byś nic nie zobaczył. Ale widać na drugiej fotce, że są drzewa. A już szum i afera

 2. patelnia dodano 1 miesiąc temu

  Przeciez to bylo przedwojenne zabudowane centrum miasta, a nie jakiś skwer. Siedlce do dziś noszą rany nie odbudowanego Śródmieścia.

 3. ?? dodano 1 miesiąc temu

  Kolejna betonoza ? W centrum i tak niewiele drzew, zostawmy te kilka które zostały w spokoju. Następne dopiero za 10-20 lat będą.

 4. siedlczanin dodano 4 tygodnie temu

  to proponuje wystąpić do Prezydenta aby zlecił zerwanie asfaltu z ulic oraz kostki z chodników i wówczas będzie ekologicznie bez betonu.

 5. mania dodano 4 tygodnie temu

  Nie robi się – źle, robi jeszcze gorzej. Ludzie opamiętajcie się. A może inaczej, pochwalcie się co Wy zrobiliście dla tego Miasta.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?