SPIN

Trzy miesiące aresztu dla 20-latka

Aneta Borkowska wtorek, 21 września 2021, 07:24 Siedlce

Sąd Rejonowy w Siedlcach zdecydował o trzymiesięcznym tymczasowym areszcie w stosunku do 20-letniego mieszkańca Siedlec, który jest podejrzany o dokonanie kradzieży rozbójniczej.

Do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach wpłynęło zgłoszenie o kradzieży w jednym z marketów spożywczych. Jak ustalono młody mężczyzna zabrał trzy butelki markowego alkoholu o wartości kilkuset złotych, a kiedy przechodził za kasę drogę zastąpiła mu sprzedawczyni. Próbowała go zatrzymać ale mężczyzna odepchnął ją, uderzył i uciekł wraz ze skradzionymi fantami.

– Poszkodowana podała policjantom dokładny opis napastnika. Na tej podstawie siedleccy kryminalni wytypowali prawdopodobnego sprawcę. W trakcie jego poszukiwań w centrum miasta napotkali sprawcę, który na ich widok zaczął uciekać – mówi rzeczniczka komendy Agnieszka Świerczewska. – Po krótkim pościgu został zatrzymany pod schodami prowadzącymi do jednego z bloków mieszkalnych – dodaje.

Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa w Siedlcach skierowała więc stosowny wniosek do Sądu i został on uwzględniony. Na zakończenie postępowania przygotowawczego 20-letni mieszkaniec Siedlec będzie czekał w Zakładzie Karnym.

2 komentarze

  1. Pseudonim dodano 1 miesiąc temu

    no i sobie popsuł życie małolacik

  2. king dodano 1 miesiąc temu

    areszt za kradzież wódki? oj coś mi mówi że to chyba recydywa

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?