SPIN

Szykuje się wzrost podatków od nieruchomości

Aneta Borkowska środa, 17 listopada 2021, 16:46 Siedlce

Podatki od nieruchomości mogą pójść w górę. Dziś komisja Sportu i Spraw Społecznych pozytywnie zaopiniowała projekt w sprawie ustalenia nowych stawek.

Jeśli radni podczas najbliższej sesji przegłosują proponowane zmiany to od 2022 roku będziemy płacić wyższy podatek za budynki mieszkalne i te zajęte pod działalność gospodarczą. Podwyżka wyniesie około 5 procent. W uzasadnieniu do projektu uchwały czytamy, że podniesienie podatku jest zbliżone do wskaźnika inflacji.

– Minister finansów ogłosił nowe stawki i w tej propozycji właśnie o taką skalę pięcioprocentową mamy ujęte podwyżki. Z tym, że dla działalności gospodarczej wyniosą one 2,5 procenta – mówi Kazimierz Paryła, skarbnik miasta. – Wzrost dochodu w skali roku dla miasta z tych podwyżek wyniósłby milion złotych – dodaje.

Przekładając to na konkretne kwoty to wzrost podatku o 2 grosze w działalności gospodarczej wyniesie 20 złotych rocznie. W przypadku gruntów mieszkalnych wzrost podatku o 4 grosze wyniesie 40 złotych przy działce o powierzchni 1000 metrów, a 2 złote w przypadku posiadaczka 50 metrowego mieszkania.

Nie wzrosną za to podatki od środków transportu.

4 komentarze

 1. zyx dodano 9 miesięcy temu

  Proszę o informacją, co jeszcze nie zdrożało.

  • MM dodano 9 miesięcy temu

   Co nie zdrożało – wypłaty

 2. obserwator II. dodano 9 miesięcy temu

  Jak okraść naród i mieć wspaniałą zabawę we własnym gronie?Czy taka jest dewiza tego rządu i jego politycznych namiestników.

 3. Zorro dodano 8 miesięcy temu

  Dwa lata i odbiorę wypłatę . I rozdam mieszkańcom i ich przeproszę .amen

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?