SPIN

Rampa, parasole trzcinowe, tor z przeszkodami – to może powstać nad zalewem

Aneta Borkowska czwartek, 2 grudnia 2021, 16:02 Siedlce

18 maili dostał urząd miasta od mieszkańców z pomysłami na zagospodarowanie terenu wokół zalewu. Może wydawać się, że przyszło ich mało, ale wyobraźni siedlczanom na pewno nie brakowało.

Były propozycje bardzo zwyczajne jak wymiana oświetlenia, ławki wokół zalewu, nowe place zabaw dla dzieci, więcej drzew, przebieralnie, toalety czy kawiarnie, ale pojawiły się także bardzo oryginalne pomysły.

– A to chociażby rampa do jazdy na rolkach i deskorolkach, trzcinowe parasole chroniące przed słońcem, górka do zjeżdżania na sankach, wiaty drewniane z ławkami i miejscem pośrodku na ognisko, tor do biegów ekstremalnych z przeszkodami czy drewniana kładka łącząca dwa brzegi zalewu – mówi Mariusz Myrcha z wydziału gospodarki komunalnej. – Teraz pomysły będą analizowane i te, które spełnią wszystkie wymogi trafią do projektanta – dodaje.

To które pomysły zostaną zrealizowane i jak szybko będzie zależało od środków, które miasto będzie mogło na to przeznaczyć. W przyszłym roku powstanie koncepcja zagospodarowania terenu wokół zalewu. Jej koszt to blisko 100 tysięcy zł.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?