SPIN

Świąteczna Kartka dla Kombatanta

Aneta Borkowska poniedziałek, 20 grudnia 2021, 11:39 Społeczeństwo

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Siedlcach zorganizowali akcję Świąteczna Kartka dla Kombatanta i zaangażowali w nią osoby pozbawione wolności by dać wyraz pamięci o Bohaterach – Kombatantach, którzy walczyli o Polskę.

Za pośrednictwem Fundacji „Nie zapomnij o Nas” trafią one do Kombatantów, którzy walczyli o suwerenność i niepodległość Polski. Własnoręcznie wykonane i ozdobione przez skazanych Kartki powstały w ramach prowadzonych przez kadrę działu penitencjarnego oddziaływań kulturalno-oświatowych wobec osadzonych.

Skazani chętnie włączali się w zajęcia kulturalno-oświatowe tworząc własne projekty kartek. Każda kartka jest niepowtarzalna i wyjątkowa, bo własnoręcznie wytworzona i zawierająca życzenia prosto z serca. Tego rodzaju działania stanowią niezwykle ważny elementy procesu resocjalizacji, gdyż osadzeni przekonują się, że podejmowana przez nch aktywność spotyka się z akceptacją ze strony społeczeństwa. W ten sposób budują poczucie własnej wartości, uczą się konstruktywnego organizowania czasu wolnego, rozwijają umiejętności manualne.

tekst i zdjęcia: por. Przemysław Turyk

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?