SPIN

Mobilne USG dla Hospicjum Domowego

Aneta Borkowska czwartek, 23 grudnia 2021, 06:52 Społeczeństwo

We wtorek (21 grudnia) odbyło się przekazanie przez Fundację Le Natiga mobilnego USG na rzecz Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci.

Sprzęt ten jest owocem kampanii fundraisingowej #małysprzętWIELKAPOMOC, którą realizowała Fundacja Le Natiga. Koszt zakupu sprzętu i urządzeń do jego obsługi wyniósł 63 642,25 zł.

W ramach kampanii Fundacja Le Natiga zorganizowała we współpracy z partnerami 9 wydarzeń, podczas których odbywały się zbiórki pieniędzy m.in: Charytatywny Mikołajkowy Maraton Online Zumba Fitness, Gra miejska „W Krainie Bajek” czy licytacje na grupie facebookowej Team Marysi Tchórzewskiej.

W razie jakiejkolwiek potrzeby, czy pogorszenia zdrowia małych podopiecznych hospicjum, można szybko pojechać do pacjenta i natychmiast diagnozować go za pomocą urządzenia. Nie potrzeba już wizyt w szpitalach, ani jeżdżenia po przychodniach. Badanie odbędzie się w zaciszu domowym, tak by niepotrzebnie nie stresować małego pacjenta.

źródło: Aneta Czarnocka, Fundacja Le Natiga

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?